İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress.com Blog Google Webmaster Tools’a Nasıl Kayıt Edilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rugzO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress-logo.jpg

WordPress.com adresinden alınan bir günlüğün Google Web Yöneticisi Araçlarına nasıl ekleneceğini adım adım anlatacağım. Google Web Yöneticisi Araçlarına sitemizi kayıt edebilmek için bizi ilgilendiren iki önemli kısım bulunmaktadır. Birincisi sitemizi doğrulamak, ikincisi de sitemizin haritasını Google Web Yöneticisi Araçlarına tanıtmak. Elimden geldiğince basit anlatmaya çalışacağım.

Başlayalım…

Birinci Kısım
Siteyi Doğrulma

Google Web Yöneticisi Araçlarına Google üyeliğimizle giriş yapıyoruz.

wg1.png

Kontrol panelinden sitemizi ekliyoruz.

wg2.png

Sitemizi ekledikten sonra, karşımıza Önizleme ekranı geliyor. Orda bulunan Sonraki Adım bölümündeki “Sitenizi doğrulayın.” bağlantısına tıklıyoruz.

wg3.png

Site Doğrulaması ekranında aşağıda bulunan “Doğrulma yöntemini seçin…” kısmından “Bir HTML dosyasını karşıya yükle” opsiyonunu seçiyoruz. Seçtikten sonra bizden HTML doğrulama yapabilmek için google14007f50bac8f2bb.html isminde bir sayfa oluşturmamız isteniyor.

wg5.png
wg4.png

Bu adımda WordPress.com’dan almış olduğumuz günlüğümüze geçiyor ve Yeni Sayfa oluşturmak için Sayfalar kısmından Add New diyerek yada hemen yukarıdaki kısayoldan Yeni Sayfa bağlantısına tıklayarak sayfa oluşturma ekranına geçiyoruz.

wg6.png

Google Web Yöneticisi Araçlarının bizden istediği google14007f50bac8f2bb.html isimli sayfayı oluşturmak için karşımıza gelen başlık kısımına google14007f50bac8f2bb.html yazıyoruz ve Yayınla tuşuna tıklıyoruz. Bu şekilde Google Web Yöneticisi Araçlarının bizden istediği HTML doğrulma sayfasını oluşturmuş olduk.

wg3.png

Google Web Yöneticisi Araçlarına geri dönüp sitemizi doğrulamak için Doğrula tuşuna basıyor ve sitemizi başarılı bir şekilde doğruluyoruz.

İkinci Kısım
Site Haritası Ekleme

Makalemizin ikinci kısımı olan site haritası ekleme diğer bölüme nazaran daha kolaydır. Burda yapmamız gerekenler ise şöyle,
wg7.png

Google Web Yöneticisi Araçlarında soldaki menüden Site Haritaları kısmına giriyoruz.

wg8.png

Site Haritaları kısmında bulunan Site Haritası Gönder yazan tuşun yanındaki boşluğa “feed” yazıyor (Burada site haritası adresimiz şu şekilde olmuş oluyor: “http://test.wordpress.com/feed”) ve Site Haritası Gönder butonuna basıyoruz.

Umarım faydalanabileceğiniz bir makale olmuştur. Soru, yorum ve düzeltmelerinizi eksik etmeyiniz.

WordPress.com Blog Google Webmaster Tools’a Nasıl Kayıt Edilir isimli makale rugzO tarafından görülen eksik üzerine yazılmıştır. İsteyen alıntı belirterek sitesine ekleyebilir, isteyen belirtmek zorunda değildir.

İyi günlükler.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
wp'de bu şekilde de doğrulama yapılıyordu dimi :)) ah kafam ahh tşkler

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bilmiyordum gerçekten :) teşekkürler

bozat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günlerce aramama rağmen bir türlü bulamadığım konu hakkında yazmış olduğunuz bu makale için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, ellerin dert görmesin inşallah.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Ne konuymuş :) güncelliğini 4 yıldır sürdürüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5