İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Google Translate Çeviri Eklentisi GTranslate Kurulum

webmasteryolcu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar sizlere bu anlatımımdada yeni çıkan ve oldukça kullanışlı gerekli bir eklenti olan GTranslate yani sitenizi tüm dünya dillerinde kullanma eklentisini ve ayarlarını anlatacağım değerli arkadaşlar.

başlaman önce bir önceki eklentimizi hatırlayalım bakma imkanı olmayanlar aşağıdaki linkten inceleyebilirler.

Bir Önceki Eklentimiz: http://www.webmasteryolcu.com/wordpress-site-ici-link-eklentisi.html

GTranslate

Translate yani çeviri işlemi görevi yapan eklenti ile yabancı ziyaretçilerede kolayca hizmet verebileceksiniz yada ingilizce bir siteniz varsa Türkiyeden gelecek ziyaretçiler için türkçe olarak kullanma imkanı sağlamaktadır.

Sitemizi bir çok dilde yayınlama imkanı yok denecek kadar az bir çok dil bilmek gerekecek vs vs ama bu eklenti sayesinde bir ziyaretçi istediği dilde görüntüleyecektir.

GTranslate Eklentisi Faydaları

Eklenti sitemize ne tür fayda sağlayacak aklıma gelenleri özetle paylaşayım.

• Tüm dünyaya hizmet edebileceksiniz
  • Google açısından avantaj sağlayan çoklu dil
  • Ziyaretçilerin sitenizde kalma süresini artıracaktır
  • Sitenizdeki bilgileri farklı dillerini öğrenecekler
WordPress GTranslate Kurulum

Sitemizin yönetim paneline girip eklentiler/ yeni ekle tıklıyoruz arkadaşlar eklentiler sayfasında popüler linkine tıklayın eklenti en çok kullanılan 3 eklenti arasında yer aldığı için popüler sayfasında kolayca bulabiliriz.
Eklenti ismi GTranslate listede bulup şimdi kur tıklayı etkinleştiriyoruz.

Wordpress Çeviri GTranslate Eklentisi

WordPress GTranslate Ayarları

Eklentimizi kurup etkinleştirdikten sonra wordpress ayarlar menüsünde GTranslate linki oluşacak listede arkadaşlar ona tıklayıp ayar sayfamıza gidiyoruz.

Default Language english seçici siz onu türkçe yapın arkadaşlar en altta yer alan kodları translate ve bayrakları nerede göstermek isterseniz o sayfada uygun bir yerine ekleyin .

Wordpress Çeviri Eklentisi

Takıldığınız sorun yaşadığınız bir nokta varsa sorunuzu yanıtlarım arkadaşlar

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler eklenti için. Bu eklentiyi kurdum ama şöyle bir sorun oluştu. Siteyi çevirdiğimde , eklediğim resimdeki gibi manşet bölümündeki resimler mousela üzerine gelince açılacağına siteyi çevirdiğimde direk altalta açılıyor.Diğer haberlerin üzerine gelmiş oluyor bu durumda.Nasıl çözebilirim bu sorunu ?

<?php if(function_exists("gltr_build_flags_bar")) { gltr_build_flags_bar(); }?>

bu kodu header.php de searchbardan sonraki kısıma ekledim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5