İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress hakkında yardım[Seo]

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba arkadaşlar,
Herkesin üstüne basa basa söylediği wp seoda bir numara gibisinden yazıları okuduğumda hemen sub domaine kurdum wp blog oluşturdum vs fakat dün açmış olduğum konu hala daha indexlenmedi :) wordpress hakkında sıfır bilgim var "DLE" kullanıyorum fakat wpye de bir gireyim dedim bana şöyle "wp" de seo için yapmam gerekenleri(eklenti vs) yazabilirseniz çok büyük yardım etmiş olursunuz.. ücret talep etmeyin yardım diyorum :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
wordpressini kur
meta anahtarlarını gir
google xml sitemap kur
2 hafta kadar yaz yazılarını özgün +güncel olarak
sigara yak şimdi
artık indexleniyorsun

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arkadaşlara katılıyorum. Sigara yakmak dışında :)

Domain sıfırsa bir hafta kadar bekle. Daha sonra. 10-15 adet makale hazırla. Zamanlayarak sisteme gir. Bir süre sonra yazıların daha hızlı indexlenmeye başlayacak.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
wordpressini kur
meta anahtarlarını gir
google xml sitemap kur
sigara yak şimdi
artık indexleniyorsun

artı google indexlemede inat ediyorsa açtığın makaleyi prli veya aktif bir sitede paylaş en alta makalenin linkini ver , google paylaştığın sitedeki konuyu indexler indexlemez aynı anda senin sitendeki konu da indexlenecektir devamı ip söküğü gibi geliyor zaten kolay gelsin

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
artı google indexlemede inat ediyorsa açtığın makaleyi prli veya aktif bir sitede paylaş en alta makalenin linkini ver , google paylaştığın sitedeki konuyu indexler indexlemez aynı anda senin sitendeki konu da indexlenecektir devamı ip söküğü gibi geliyor zaten kolay gelsin

domain sıfır değilse bu yöntem geçerli olabilir.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
domain sıfır değilse bu yöntem geçerli olabilir.

domain sıfır 12 gün oldu bloğu açalı indexlenme en az 10 saati alıyordu açtım baktım indexlenmiyor içeriğin aynısını forum siteme koydum en alta makalenin bulunduğu sayfanın linkini yapıştırdım forumdaki konu indexlenir indexlenmez blogdaki konu da indexlendi ondan sonra gerisi geldi , şimdi açtığım her konunun indexlenmesi en fazla 1 dakikayı alıyor

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48

Hocam bu konuda bir şey sormak istiyorum. Aşağıda tarif ettiğim yöntemi kullananlara rastlamıştım. Sizce bunun bir esprisi var mı?

A sitesinden ---> B sitesine link veriyor,

B sitesinden ---> C sitesine link veriyor,

Yani;

A ---> B ---> C zinciri kuruluyor.

Alında amaç C tabiki.

A ---> C
B ---> C

olsa daha mı faydalı olur du? Yoksa zincir mi?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
domain sıfır 12 gün oldu bloğu açalı indexlenme en az 10 saati alıyordu açtım baktım indexlenmiyor içeriğin aynısını forum siteme koydum en alta makalenin bulunduğu sayfanın linkini yapıştırdım forumdaki konu indexlenir indexlenmez blogdaki konu da indexlendi ondan sonra gerisi geldi , şimdi açtığım her konunun indexlenmesi en fazla 1 dakikayı alıyor

sıfır domainin yüksek prli siteden link alması filtre riski taşıdığı için önerilmez xclever.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Hocam bu konuda bir şey sormak istiyorum. Aşağıda tarif ettiğim yöntemi kullananlara rastlamıştım. Sizce bunun bir esprisi var mı?

Yani;

Alında amaç C tabiki.

A ---> C
B ---> C

her iki yöntem de yararlı ben her ikisini de kullanıyorum :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248

Yani;

Alında amaç C tabiki.

A ---> C
B ---> C

Son dönemlerde yapılan denemeler link wheel olayının tek yönlü linklerden daha etkili olduğunu göstermiştir. A ---> B ---> C basit bir zincir olmuş, daha gelişmişi tek yönlü linkten daha etkili olacaktır. Yani bağlantıların bağlantıları...

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
wordpressini kur
meta anahtarlarını gir
google xml sitemap kur
sigara yak şimdi
artık indexleniyorsun

Teşekkürler bunları uygulayıp döneceğim konuya ilerleyen zamanlarda :)

Bunlara ek olarak ping servislerini ya da eklentisini ABARTMAMAK kaydı ile kullanmanı tavsiye ederim.

bkz: http://www.mypagerank.net/service_pingservice_index

Teşekkürler bunu deneyeceğim..

xclever ;
dediğini deneyeceğim bakalım :)
Domain 2-3 aylık sub domaine kurdum wp'yi.

Arkadaşlara katılıyorum. Sigara yakmak dışında :)

Domain sıfırsa bir hafta kadar bekle. Daha sonra. 10-15 adet makale hazırla. Zamanlayarak sisteme gir. Bir süre sonra yazıların daha hızlı indexlenmeye başlayacak.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar :alkış: hepsini deneyeceğim bakalım ilerleyen günlerde wp konusunda başınızı ağırtabilirim ona göre cevap yazmakla hata ettiniz :ıslık:

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Forumdan kimi çevirsen wp konusunda yardımcı olur. wp profesörü herkes :D

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
her iki yöntem de yararlı ben her ikisini de kullanıyorum :)

Tecrübe sonucu yorum.

Son dönemlerde yapılan denemeler link wheel olayının tek yönlü linklerden daha etkili olduğunu göstermiştir. A ---> B ---> C basit bir zincir olmuş, daha gelişmişi tek yönlü linkten daha etkili olacaktır. Yani bağlantıların bağlantıları...

Araştırma sonucu yorum.

O halde uygulamak lazım, teşekkürler.

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Forumdan kimi çevirsen wp konusunda yardımcı olur. wp profesörü herkes :D

bir ben kalmışım demekki ya nese geç olsun güç olmasın hayırlısı bakalım :)

Dle benim ihtiyaçlarımı karşılıyordu o yüzden denemedim hiç ama seo konusunda çok yazı okudum wp şöyle wp böyle merak ettim zamanla göreceğim bakalım

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
bir ben kalmışım demekki ya nese geç olsun güç olmasın hayırlısı bakalım :)

Dle benim ihtiyaçlarımı karşılıyordu o yüzden denemedim hiç ama seo konusunda çok yazı okudum wp şöyle wp böyle merak ettim zamanla göreceğim bakalım

Blogunun konusu nedir?

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Blogunun konusu nedir?

Deneme amaçlı kurdum 3-5 tane yazı yazıp indexlenme süresini denemek için.Yani şuan için belirli bir konu üzerinde yoğunlaşmadım.. (kusura bakmayın yeni gördüm geç oldu biraz)

Ayrıca aynı konu üzerinde birşey sorayım..

"Internal Server Error" hatası alıyorum nasıl bu sorunu düzeltebilirim ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Deneme amaçlı kurdum 3-5 tane yazı yazıp indexlenme süresini denemek için.Yani şuan için belirli bir konu üzerinde yoğunlaşmadım.. (kusura bakmayın yeni gördüm geç oldu biraz)

Ayrıca aynı konu üzerinde birşey sorayım..

"Internal Server Error" hatası alıyorum nasıl bu sorunu düzeltebilirim ?

Temayı editlemiş miydin. Hatada tam olarak ne diyor?

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Temayı editlemiş miydin. Hatada tam olarak ne diyor?

tema üzerinde hiç bir editleme yapmadım..

Tam olarak hata şu şekilde
"Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, --- and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request."

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Chmodlardan da kaynaklanabilir. Hata veren tek bir dosya mı? .htaccess de değişiklik yaptın mı? Ya da yeni eklenti yükledin mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5