İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Hatası

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Wordpress de eklenti kurdum fakat Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 122880 bytes) in /home/onur07/public_html/wp-admin/menu.php on line 88 diyor .htacess e başka birşey eklersemde 500 hatası alıyorum napıcam? :peh:

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
htaccess ı not defterinde düzenleyip
#Change upload limits
php_value memory_limit 50M
php_value post_max_size 50M
php_value upload_max_filesize 50M
php_value max_execution_time 900
#Change upload limits end
eklemeyi denedin hata alıyorum dedin.
o vakit
Eğer internal server 500 hatası alıyorsanız htaccess ile değer yükseltme erişimi serverden engellenmiş demektir.Apache derleneirken bu özelliğe izin verilmesi gerekirdi onedenle server 500 hatası alyorsunuzdur, bu durumda server size aitse php.ini dosyasından

php ayarlarından (php.ini) memory_limit 'in yükseltilmesi gereklidir bu limiti arttırdığınızda memory hatanız çözülür

php.ini ayarlarını değiştirmek için ssh ile sunucuya root bağlanıp
php -i | grep php.ini
Aramasını yapmalısınız bu size php.ini dosyanızın yerini gösterecektir, Arama sonucunda aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacaktır.
Configuration File (php.ini) Path => /usr/local/lib
Loaded Configuration File => /usr/local/lib/php.ini
daha sonra

Yada /usr/lib/ satırına
komutuyla geçip,
komutuyla php.ini içine girip, ctrl w yapıp ''memory_limit'' araması yapıp ilgili değeri düzenleyip, ctrl x + y ile kaydedin. İşlem bitince apacheyi yeniden başlatın.

En başta bu değerlerin neden yüksek olmasını gerektiren sisteminizi bir inceleyin kullandığınız plugin vs gibi gereksiz yere sistemi şişiren bir yazılımda yüksek memory ihtiyacına sebep olabilir

Kolay gelsin...

reon'dan alıntı eyledim.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
htaccess ı not defterinde düzenleyip

eklemeyi denedin hata alıyorum dedin.
o vakit
Eğer internal server 500 hatası alıyorsanız htaccess ile değer yükseltme erişimi serverden engellenmiş demektir.Apache derleneirken bu özelliğe izin verilmesi gerekirdi onedenle server 500 hatası alyorsunuzdur, bu durumda server size aitse php.ini dosyasından

php ayarlarından (php.ini) memory_limit 'in yükseltilmesi gereklidir bu limiti arttırdığınızda memory hatanız çözülür

php.ini ayarlarını değiştirmek için ssh ile sunucuya root bağlanıp

Aramasını yapmalısınız bu size php.ini dosyanızın yerini gösterecektir, Arama sonucunda aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacaktır.

daha sonra

Yada /usr/lib/ satırına

komutuyla geçip,

komutuyla php.ini içine girip, ctrl w yapıp ''memory_limit'' araması yapıp ilgili değeri düzenleyip, ctrl x + y ile kaydedin. İşlem bitince apacheyi yeniden başlatın.

En başta bu değerlerin neden yüksek olmasını gerektiren sisteminizi bir inceleyin kullandığınız plugin vs gibi gereksiz yere sistemi şişiren bir yazılımda yüksek memory ihtiyacına sebep olabilir

Kolay gelsin...

reon'dan alıntı eyledim.
Birşey anlamadım :hönk: ya 500 mb lık daha 100 mb bile dolu değil girip baktım. :/

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
wp-configde ortalara başka kodun arasına girmeden bir yere ekle farketmez diye ümit ediyorum. badi kodları falan oluyorsa içine lütfen.
htaccess bilmiyorum onu.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
wp-configde ortalara başka kodun arasına girmeden bir yere ekle farketmez diye ümit ediyorum. badi kodları falan oluyorsa içine lütfen.
htaccess bilmiyorum onu.

config işe yaramadı. :( neyse 5 dk sonra yatayım ben htaccess(yada her neyse işte) deneyip .:(

Ekleme: Güncel.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5