İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Hosting taşıma

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Arkadaşlar wordpress kurduğum bir sitem var hosting i taşımak istiyorum bu konuda pek bilgim yok siteyi aynen taşıyabilirmiyim yoksa yeniden wordpress kurmak zorunda kalırmıyım?

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Wordpress sql yedekliyeyip taşıyabilirsiniz..
Fakat wordpress 'in cok zor..
O yuzden pahalıya patlar para vermek istemezsenizde yeniden kurarsınız..

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
herşeyimi içerik falan yenidenmi eklemem gerekir

S.Atik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeyimi içerik falan yenidenmi eklemem gerekir

hepsini yeniden eklemene gerek yok.
ilk önce ftpdeki bütün dosyaları bilgisayarda bi klasöre indirirsin. Daha sonra phpMyadminden veritabanını yedeklersin. Yedekledikten sonra yeni aldığın hosta giriş yapıp ftp den hepsini oraya aktaracaksın dosyaların. Bunları yaptıktan sonra da phpMyadminden yedeğini aldığın veritabanını yüklersin.

Şimdi yeni hostunda kaldığın yerden devam edebilirsin.

NOT: Dil problemi yaşarsanız. phpMyadmin 'de İşlemler butonuna tıklayınız. Açılacak pencerenin en altında karşılaştırma bölümü var. Ordaki değeri Latin5_turkish_ci yapıp "Git" butonuna basınız. Bu şekilde karakter sorununu düzelmez ise karşılaştırma bölümünde bu sefer utf8_general_ci 'yi seçerek "Git" butonuna basınız. Bu şekilde dil problemini halletmiş olacaksınız.

Bu kadar.:harika:

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hepsini yeniden eklemene gerek yok.
ilk önce ftpdeki bütün dosyaları bilgisayarda bi klasöre indirirsin. Daha sonra phpMyadminden veritabanını yedeklersin. Yedekledikten sonra yeni aldığın hosta giriş yapıp ftp den hepsini oraya aktaracaksın dosyaların. Bunları yaptıktan sonra da phpMyadminden yedeğini aldığın veritabanını yüklersin.

Şimdi yeni hostunda kaldığın yerden devam edebilirsin.

Bu kadar.:harika:

sağolun hocam şimdiki host problem veriyor sürekli 1. sıradan girdiğim kelimede 3. sıraya düştüm şimdi açılsa taşıycamda ulaşılamıyor hala. Çok sağolun

S.Atik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sağolun hocam şimdiki host problem veriyor sürekli 1. sıradan girdiğim kelimede 3. sıraya düştüm şimdi açılsa taşıycamda ulaşılamıyor hala. Çok sağolun

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. Ben yedek almadan geçmiştim 3 kez host değiştirdim ama sonunda kaldım birinde :) reseller paketi aldım kaç aydır kullanıyorum bir kez bile kesildiğini görmedim. Gece 3te Ticket gönderiyorum en fazla 10 dakikaya cevap geliyor. Kendi sunucularımı almadıktan sonra vazgeçmem şuanki host sağlayıcımdan :) iyi araştır ve bu sefer doğru karar ver. ucuz diye atlama hemen yoksa yedek bile alamıyosun bazen :peh:

helpersatan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
wordpress'te host değiştirirken dosyalarınızı ve veritabanınızı yeni host'a attıktan sonra ufak bi iki ayar yapmanız gerekiyor,
dosyalarınızın ana dizininde wp-config.php dosyasına girip veritabanı kullanıcı adı şifresi ve veritabanı adını girmeniz gerekli.

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
wordpress'te host değiştirirken dosyalarınızı ve veritabanınızı yeni host'a attıktan sonra ufak bi iki ayar yapmanız gerekiyor,
dosyalarınızın ana dizininde wp-config.php dosyasına girip veritabanı kullanıcı adı şifresi ve veritabanı adını girmeniz gerekli.

Sağolun hocam

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5