İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress HTTP Hatası / Yazıya Resim Yükleme Hatası ve çözümü

mgtdizayn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Wordpress HTTP Hatası / Yazıya Resim Yükleme Hatası

Wordpress sitemiz de yazı eklerken flash yükleyici de HTTP hatası alabilirsiniz. Bu sorun sık karşılaşılan bir sorun değil ama karşılaşan site sahipleri çok olduğu için bu konuyada değinelim. Bunun için basit 2 çözüm bulunmaktadır.

Çözüm

1. İlk çözüm wp-content klasörüne girip yeni bir uploads klasörü oluşturmak. Bunun için ilk önce var olan uploads klasörünün ismini değiştirip daha sonra yeni bir uploads isminde klasör oluşturarak CHMOD / Yazma İzinlerini 777 olarak ayarlayıp ismini değiştirdiğiniz klasör içindeki dosyalarınızı yeni oluşturduğunuz uploads klasörü içine atmak. Böylelikle verilerinizi kaybetmeden sorunu çözmüş oluyorsunuz.

2. İkinci yol ise .htaccess dosyanıza aşağıdaki kodları ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.

PHP:
<IfModule mod_security.c>
<Files async-upload.php>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</Files>
</IfModule>

göktürk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhabalar.
Öncelikle anlatım için teşekkür ederim.
Benim bir kaç web sitemde bu http hatası oluştu durduk yere.
Sizin anlatımınızı bir umutla deneyerek kurtulurum dedim ama malesef hala sorun devam ediyor.3.7 sürüm ile alakalı dediler sıfırdan 3.6 kurdum olmadı. htaccess ve gerekn chmod ayarları ile oynadım yine olmadı.

hGlBYug.png

Ne yapmamı önerirsiniz.
Sadece güncellenen değil hali hazırda kullandığım sitelerdede bu hata çıkmaya başladı ve bu eklenti kaynaklı bir sorun da değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5