İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress ile ilgili bir soru (facebook beğen butonu ekleme-css)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Buradaki linkte blogger için anlatılan uygulamayı yani wordpresste tekil yazı üstüne veya altına css ile facebook beğen kutusu eklemek istiyorum.

wordpress'te css kodlarını style.css'ye ekledikten sonra single.php'ye yukarıdaki linkte verilen 2. kodları eklediğimde footer gözükmüyor, yani 2. kodlar blogger için olduğu için problem çıkıyor sanırım, nasıl düzenleyebilirim acaba fikri olan var mı?

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Bunun için eklenti var ancak dediğiniz tarzda hiç uğraşmadım. Eklentisini istiyorsanız adı 'saksybookmarks' gibi bir şeydi 'Sharecolic' gibi birimi yapmıştı öyle birşey :)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
eklentiler çok kullanışlı olmuyor kalıplaşmış oluyor. yukarıda linkte verdiğim uygulama oldukça hoş gözüküyor, sanırım css olduğundan daha verimli. tabi yapabilirsek:)

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Buradaki linkte blogger için anlatılan uygulamayı yani wordpresste tekil yazı üstüne veya altına css ile facebook beğen kutusu eklemek istiyorum.

wordpress'te css kodlarını style.css'ye ekledikten sonra single.php'ye yukarıdaki linkte verilen 2. kodları eklediğimde footer gözükmüyor, yani 2. kodlar blogger için olduğu için problem çıkıyor sanırım, nasıl düzenleyebilirim acaba fikri olan var mı?
*php sayfalarında açtığın divleri veya neyse onları kapattın değilmi ?
(bknz <div="ustmenu">Tarih: <? get_Date ( x x x) ?> </div> ) gibi ?

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
*php sayfalarında açtığın divleri veya neyse onları kapattın değilmi ?
(bknz <div="ustmenu">Tarih: <? get_Date ( x x x) ?> </div> ) gibi ?

hayır hiçbir değişiklik yapmadım, sanırım 2. verilen kodlar blogger için olduğu wordpress'e uymuyor.

HTML:
<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'>
<div class='fb_like_box'>
<div class='fb_like_top'>
<a rel='nofollow' href='http://www.facebook.com/pages/'>Be a Fan</a>
</div>
<div class='fb_like_button_holder'>
<iframe allowTransparency='true' expr:src='"http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=" + data:post.url + "&layout=standard&show_faces=false&width=100&action=like&font=arial&colorscheme=light"' frameborder='0' scrolling='no' style='border:none; overflow:hidden; width:330px;height:30px;'/><iframe allowtransparency='true' frameborder='0' scrolling='no' src='http://platform.twitter.com/widgets/tweet_button.html' style='width:120px; height:30px;'/>
</div>
</div>
</b:if>

Ekleme: orjinal anlatımı buradaymış

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5