İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress Kullananlara 2 Tavsiye !

Nazım Mert Bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WordPress kullanan webmasterlara Nazım Mert Bilgi’den 2 tane hoşlarına gidecek tavsiye geliyor !

1-WordPress websitenizin arama özelliğini kolaylaştırmak için sesli arama özelliği ekleyin !

Öncelikle sesli arama özelliğinin fikrinin Okan Sağlam tarafından çıktığını belirtmek isterim.

Genelde temanızın search.php veya searchform.php dosyasında şöyle bir kod bulunur ;

arama1.png

Arama kutunuzun kodunu bulduktan sonra sonunda yer alan “/>” tagından hemen öncesine aşağıdaki kodu yapıştırın. ;

PHP:
x-webkit-speech="x-webkit-speech" onwebkitspeechchange="this.form.submit();"

Kodu ekledikten sonra son hal şu şekilde olmalıdır. ;

arama2.png

Son olarak kaydedip çıkabilirsiniz.Görünüm şu şekilde olacaktır ;

arama3.png

2-WordPress sitenizin arama kısmını güzelleştirin !

Bu özellikde gerçekten çok işinize,daha doğrusu ziyaretçinizin işini kolaylaştırmaya yarayacaktır.

NOT : Bu özellik benim temamda menü kısmının kaymasınayol açtı.Sizlerde deneyebilir kod bilginiz varsa halledebilir veya eklentiyi silerek devre dışı bırakabilirsiniz.

Eklenti Açılımı : Bu eklenti sayesinde örneğin arama kısmına “face” yazdık.Google ve Facebook’ta olduğu gibi alta doğru enter’e tıklamadan “face” kelimesi ile ilgili yazılar çıkıyor.Bu da ziyaretçinizin işini oldukça kolaylaştırıyor.

Ekran Görüntüleri ;

arama-eklentisi.png

Kurulum : İndirdiğiniz zipin içindeki dosyaları wp-content/plugins dizinine attıktan sonra yönetim panelinden eklentiyi etkinleştiriniz.

İndir !

Kaynak : http://nazimmertbilgi.com/wordpress-kullananlara-2-tavsiye/

frtn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paylaşım için teşekkürler. Sesli arama özelliği siteyi kastırır mı ?

kazbek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim içinde sesli arama faydalı olacak teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5