İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress kurulumu resimli anlatım.

RevivaL

0
Onaylı Üye
Reaction score
18
Wodpress kurmayı bilmeyen birçok arkadasımız var Bügün sizlere elimden geldigince wordpress kurulumunu anlatmaya çalışacagım Öncelikle pc’mize wordpress en son sürümü olan wordpress 262 sürümünü indirelim Bu linkten indirebilirsiniz wordpress dosyalarını indirdikten sonra rar dosyasından çıkaralım
Wordpress Kurulumu-Resimli Anlatım Öncelikle wordpress kuracagımız siteye hangi paneli kullanıyorsanız ordan bir database oluşturmanız gerekir Oluşturdugunuz database bilgilerinizi bir yere not ediniz ve sonrasında yapmanız gerekenler şunlardır

* Wordpress dosyalarını sitenizin ftp’sinde bulunan public_html yada httdocs artık hangisi varsa bunun içine atınız
* Dosya uplaod işlemi bittikten sonra resimde görüldügü gibi Wp-configsamplephp dosyasının ismini wp-config.php olarak değiştiriniz Resimi büyük olarak görmek için üstüne tıklayınız.

Ekli dosyayı görüntüle 2643

Sonra wp-config dosyasının içinde altaki resimdeki gibi database bilgilerini giriniz

Ekli dosyayı görüntüle 2644

Ve düzenleme yaptıgınız wp-config.php dosyasını ftp’de ana dizine atın Yapacagınız işlem bukadardır sitenizin adresini girdiginizde ekran çıkması gereken görüntü ve yapmanız gerekenler budur.

Ekli dosyayı görüntüle 2645

Umarım Yardımcı olmuşturum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5