İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Kurumsal

jinkazama

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordpress hakkında sadece kurulmasını biliyorum.
Şuan bir firmaya istek üzerine wordpress site yapmaya çalışıyorum.Bana kalsa manuel olarak php yazma taraftarıyım ama bu isteklerini geri çeviremedim.Yanlız bilmek ve öğrenmek istediğim bir kaç şey var.

Ben wordpress kurdum ama anahtar kelime kısacası seo uyumlu bir site çıkartmam gerekiyor ki optimizasyon sırasında sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Aşağıda sıraladıklarım hakkında hiçbir bilgim yoktur.

1. Wordpress e rss nasıl ekleriz
  2. Yorumları no follow nasıl yaparız
  3. anahtar kelime olayını nasıl yapıyoruz eklenti dediler siz ne önerirsiniz
  4. Resimler için bir eklenti var mı seo için , alt text başlık gibi
  5. Ben edindiğim temayı kafama göre editlesem yani , türkçeleştirsem yapanın adınada kendi adımı yazsam bir problem olurmu
  6. swt theme options ne demek

Bu arada indirdiğim tema çok karışık geldi banner resim ekleme yerini bulamadım.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39

Wordpress e rss nasıl ekleriz ------> Wordpress te Zaten RSS vardır site url sinin ardından /feed veya RSS yazarsanız görürsünüz.
Yorumları no follow nasıl yaparız -----> Bunun için eklentileri inceleyin tavsiyem o yöndedir.
anahtar kelime olayını nasıl yapıyoruz eklenti dediler siz ne önerirsiniz ---> Seo By Yoast eklentisini kurup ordan gerekli ayarları yapın.
Resimler için bir eklenti var mı seo için , alt text başlık gibi ----> Pek tavsiye edilecek bir şey yok + zaten yükleme yaparken başlık tanım girişini yaparsınız.
Ben edindiğim temayı kafama göre editlesem yani , türkçeleştirsem yapanın adınada kendi adımı yazsam bir problem olurmu ---> eğer temayı satın aldıysanız ***** değilse bir sıkıntı yaratmaz.
swt theme options ne demek ----> temanın ayarlarının olduğu kısımdır yani tema ayar panelidir.

Kolay gelsin.

jinkazama

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Wordpress e rss nasıl ekleriz ------> Wordpress te Zaten RSS vardır site url sinin ardından /feed veya RSS yazarsanız görürsünüz.
Yorumları no follow nasıl yaparız -----> Bunun için eklentileri inceleyin tavsiyem o yöndedir.
anahtar kelime olayını nasıl yapıyoruz eklenti dediler siz ne önerirsiniz ---> Seo By Yoast eklentisini kurup ordan gerekli ayarları yapın.
Resimler için bir eklenti var mı seo için , alt text başlık gibi ----> Pek tavsiye edilecek bir şey yok + zaten yükleme yaparken başlık tanım girişini yaparsınız.
Ben edindiğim temayı kafama göre editlesem yani , türkçeleştirsem yapanın adınada kendi adımı yazsam bir problem olurmu ---> eğer temayı satın aldıysanız ***** değilse bir sıkıntı yaratmaz.
swt theme options ne demek ----> temanın ayarlarının olduğu kısımdır yani tema ayar panelidir.

Kolay gelsin.

Anladım hocam yanlız indirdiğim temada sıkıntı var gibi.
Slider hakkında panelde hiçbir veri bulamadım ortam kütüphanesine resimleri eklememe rağmen iliştirecek bir slider malesef bulamadım.
Tema ile alakalı bir durum olabilir mi ?

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Wordpress e rss nasıl ekleriz
  1. Yorumları no follow nasıl yaparız
  2. anahtar kelime olayını nasıl yapıyoruz eklenti dediler siz ne önerirsiniz
  3. Resimler için bir eklenti var mı seo için , alt text başlık gibi
  4. Ben edindiğim temayı kafama göre editlesem yani , türkçeleştirsem yapanın adınada kendi adımı yazsam bir problem olurmu
  5. swt theme options ne demek
1) Kurumsal bir sitede bildiğim kadarı ile yorum alanı zaten olmaz genellik ile müşteri fikirleri yansıtılır. Yorumlara kapatın derim. Anahtar kelime konusuna gelince tek yapman gereken yazıları yazdıktan sonra sağ altta bulunan etiketler kısmından anahtar kelimeleri eklemek olacak. Resimler için varsa da eklenti kullanma boşuna fazla js vb dosya çalıştırma bu konuları zaten biliyor olman lazım. Temayı'da baştan sona editle ve Türkçeleştir. Bence kurumsal sitede ücretsiz bir tema kullanldığı görülmemeli. Swt theme arkadaşın dediği gibi kullandığın temanın ayarlar bölümü.

Anladım hocam yanlız indirdiğim temada sıkıntı var gibi.
Slider hakkında panelde hiçbir veri bulamadım ortam kütüphanesine resimleri eklememe rağmen iliştirecek bir slider malesef bulamadım.
Tema ile alakalı bir durum olabilir mi ?
Ortam kütüphanesine eklemek ile bitmiyor. Öne çıkarılmış görsel alanından ekleyip tekrar deneyin bakalım. Yine olmuyorsa swt theme options dediğiniz yere bir bakın muhtemelen orada sizden bir cat id isteyecek belirtmeniz için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5