İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress Manuel Olarak Sürüm Güncelleme

demreli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

WordPress’in yeni bir sürümü çıktığında genellikle sitemizin admin panelinden otomatik olarak güncelleriz.Fakat her zaman otomatik güncelleme yapılmıyor.Bir çok hata verebiliyor.Durum böyle olunca mecburen wordpress sürüm yükseltme işini ftpden manuel olarak yapıyoruz.WordPress manuel olarak sürüm yükseltme işini adım adım anlatacağım.

• WordPress olan siteminizin cpanelden db ve komple ftp yedeğini alalım.Herhangi bir aksilik durumda sitemizi geri getirmek için bu çok önemli.
  • Sitenizde kullandığınızda tüm eklentileri pasif hale getiriniz.
  • Daha sonra buradan wordpress 3.0 sürümünü indirin.
  • Ftp’nizden wp-config.php ,wp-content,wp-images,.htaccess dosyası silmeyiniz.Bunun dışındaki dosyaları ftpnizden siliniz.(Ftpnizde wordpress ile birlike veya başka işleriniz için kullandığınız klasörleri ve dosyaları silmenize gerek yoktur.)
  • İndirdiğiniz dosyaları ftpnize yollayın.Aktarım bitmesini bekleyin.
  • siteadresiniz.com/wp-admin/upgrade.php şeklinde güncelleme sayfasına giriniz ve güncelleme işlemini yapınız.Güncelle bitti.
  • Admin panelinizden pasifleştirdiğiniz eklentileri tekrar aktfileştirin.
  • Kalıcı bağlantı ayarlarını yapın ve site ayarları yapınız.
Kaynak : http://www.tanerblog.com/2010/06/wor...uncelleme.html

Bu makalenin kaynak gösterilmeden kopyalanması yasaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5