İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress <!--nextpage--> Kullanımı

xxx78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar kendim de uzun süre sorun yaşadıgım sıkıntımı su an itibari ile çözdüm ve hemen sizlerle paylaşıyorum..

Evet wordpress'te aynı yazı içinde fotoları sayfalamak için kullanabilirsiniz veya film sitenizde filmleri partlara ayırmak için kullanabilirsiniz.

öncelikle single.php dosyamızı açalım ve

PHP:
<?php the_content(); ?>

kodunu bulduktan sonra temanızın yapısına göre altına veya üstüne
PHP:
 <div class="partlar"><?php wp_link_pages('before=<p>&after=</p>&pagelink=%'); ?></div>

kodunu ekliyorsunuz.

Daha sonra da koda stil vermek için style.css dosyanızı açınız..

HTML:
.partlar { font-weight:bold; font-size:14px; color:#185277; text-align: center; border-bottom: 1px dotted #185277; padding: 0 0 10px; margin:0 0 10px; }
.partlar a { padding:5px; background:#185277; color:#fff; }
.partlar a:hover { background:#fff; color:#185277; }

Style.css dosyanızın en altına ekleyebilirsiniz..

Gelelim sayfalama işlemine.
Wordpress yazı girme panelimizi açalım ve de yazımızı girmeye başlayalım.Her fotoğraftan sonra

HTML:
<!--nextpage-->

kodunu her foto dan sonra girelim...Yalnız kodu metin modunda girmeniz gerekiyor..

RESİM1

Uu1OX.png

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5