İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress oto yorum botu eklentisi

SebastiHan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
85
Wordpress kullanıcılarının en çok aradığı ve bulduklarında da çalışmadığını görüp kızdıkları bir eklenti oto yorum botu eklentisi. İnternette çalışan tek WP yorum botu diyebiliriz. Ben de bizzat kendi sitemde yükledim ve 2 yıldır kullanıyorum.

Wordpress yorum botu eklentisi ne işe yarar?
Sizin oluşturduğunuz isimler ve yorumları, sizin belirlediğiniz sayfa görüntüleme sayılarına göre otomatik olarak kullanıcı gibi yorumlar.

wordpress-oto-yorum-botu-eklentisi-yorumcu-eklentisi.jpg

Wordpress yorum botu eklenti kurulumu
  • Eklenti kurulumu bittikten sonra eklentiyi ile ilgili ayarları yapabilmek için wordpress admin panelinde sol bölümde bulunan WP-Yorumcu sekmesine giriyoruz.
  • Durum: Bu alanda tik işaretli ise işaretli kalsın, eğer tik işaretini kaldırırsanız pasit duruma geçecektir.
  • Kategori denetimi : Bu kısımda eğer kategori seçerseniz sadece seçmiş olduğunuz kategorilerde yorum yapacaktır.
  • Yüzde: Bu kısımda oto yorum atma olasılığını ayarlayabilirsiniz, %100 yaparsanız her ziyaretci için yorum atacaktır, tabi %100’de yapmayın.
  • Yazar İsimleri : Yorum yapacak yazarların adını girebilirsiniz aralarına virgül koyarak birden fazla ekleyebilirsiniz.
  • Yorumlar : Bu alanda yapılacak yorumları girebilirsiniz, her satıra bir yorum gelecek şekilde girin.
  • Yorumlar Alanına ekleyebileceğiniz bir kaç hazır Regex mevcut bunları da kullanabilirsiniz.

Wp oto yorum Regex Kodları ve anlamları
  • %%rastgele%% : 1 ile 500 arası rastgele sayı atıyor.
  • %%kim%% : Yorum’u yazan kişi.
  • %%sehir%% : Türkiye illeri rastgele gelir
  • %%tarih%% : Anlık zaman çıktısı sağlar – d-m-Y H:i:s şeklinde
  • %%saat%% : H:i:s şeklinde saat çıktısı veriri.
  • %%rastgele_mesaj%% : Rastgele yorum üretir. Anlamlıdır. 1 satırda tek başına kullanın yanına sağına soluna ekstra birşey eklemenize gerek yok.
  • %%rastgele_genis_mesaj%% : Daha uzun rastgele mesaj üretir. buda tek başına kullanılmalıdır.

WP Yorumcu eklentisi indirmek için tıklayın
Eklentiyi normal eklentiler gibi aktif ediyorsunuz. İster Wp-Admin isterseniz de FTP'den Plugin içine atarak kurabilirsiniz.

• Konun altında bulunan download button’una tıklayarak yorum botunu indiriyoruz.
  • İndirmiş olduğumuz RAR arşivi içerisinden yorumbotu klasörünü çıkartıyoruz.
  • yorumbotu klasörünü herhanngi bir FTP programı ile /wp-content/plugins klasörüne atıyoruz.
  • Son olarak wordpress admin panelimize girip eklentiler sekmesinden WP-Yorumcu eklentisini aktif hale getiriyoruz ve kurulum burada bitiyor.

dumanimsin

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
20
Teşekkürler. Benim de aradığım bir eklentiydi. Sitenin güncel görünmesini sağlıyor ve kuş uçmaz kervan geçmez görüntüsünden kurtarıyor siteyi. Hemen kurup deneyeceğim.

WebinSokagi

Super Сasual Dating - Authentic Maidens
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
güzel paylaşım

Daws

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Wp - Yorumcu eklentisi değilmi bu :d

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5