İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Premium tema: KuazaHaber ProNEws

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tema ismi: KuazaHaber ProNews
Tema ucreti: 20 euro (50 TL)
Odeme sekli: Sadece paypal (buradan satin almak icin paypal butonunu kullanabilirsiniz)
Bilesen destegi, menu destegi, admin ayar sayfasi destegi, 2 ozel bilesen, cache destegi...
Msn adresim: [email protected]

Lisans kosullari:
Footer (sitenin alti) iki tane resimli link var, bunlarin kaldirilmasi yasaktir. Kaldirmak isteyenler 10 euro (25 TL) fark odemek zorundalar.
Kopyalamak, paylasmak, baska sitede kullanmak yasak.
Her yeni sitede kullanmak icin lisans basi 10 euro (25 TL) ucret aliyorum. Bu satis icin kullanilamaz.
Lisans kurallarina uydugunuz surece destek sinirsiz (forumdan)

Ilk Kuazahaber i duyurdugumdan beri epey zaman gecti ve simdiye kadar bir cok sekle girdi, bir cok yenilik eklendi. En son yani simdi duyuracagim versiyon daha once makaleci.com da da uzun zaman kullandigim yeni kuazahaber temasi. Biraz zamanim varken zaten sorunsuz olan sistemi biraz gelistireyim dedim. Sonucda da ortaya gercekten cok guzel seyler cikti.

En buyuk yenilik tasarim uzerinde ciddi degisiklikleri adminden kolayca yapabilmeniz. sidebarin yerini degistirmek, yeni konularin siralanmasini degistirmek, yanyana, alt alta seklinde, v.s v.s

Bu versiyonda sisteme birde ikinci bolum ekledim, ana sayfada 6 li blok kategori alaninin altinda yeni bir alan acabiliyorsunuz, burasininda sidebari ve ekleyebileceginiz yeni seyler oluyor, bu alaninda sidebarini ve sol kisminin yerini degistirebiliyorsunuz.

Bu versiyonda birde daha once sanirim yapilmamis bir sey yaptim, belli basli yuksek sorgu olusturacagini dusundugum yerlere kendi hazirladigim cache sistemini entegre ettim. Bu sekilde bolge bolge cache alarak sorgu sayisini 300 den 20 ye dusurdum. Adminden bu alanlarin cache suresini belirleyebiliyorsunuz, SIK guncellenen alanlarin cache surelerini dusuk tutarak daha guncel kalmasini saglayabilirsiniz. Bunun yaninda ikinci ayar sayfasinda istediginiz cache alanini temizleyerek guncellestirebilirsiniz.

Bu sistemde en cok one plana cikans anirim bu cache sistemi, yakin zamanda bu sistem hakkinda diger wordpressci arkadaslarinda kullanabilecekleri konu anlatimini yapacagim, herkesin kolayca uygulayabilecegi, yada gelistirebilecegi bir yontem oldugunu dusunuyorum.

Ben oyle baskalari gibi bu isi yapmiyorum, zevk icin yapiyorum ama bunun sonucunda da birseyler almak guzel olur. Konuyu oyle alli pullu suslemeyecegim, demo ve ozellikleri hakkinda kisa kisa aciklamalar ile odeme bolumunu yazip bitirecegim.

DEMO » (bluehost)

Tema ozellikleri:
Sifira yakin wc3 hatalari
Site ici seo optimasyonu
6 Adet duzenlenebilir, eklenebilir menu alani
eklenen menuler icin alt menu ozelligi, eklenen alt menulerede acilir menu eklenebilir
Bilesen (widget) destegi
2 yeni ve ozel bilesen
1 istenilen kategoriden resimli yazi listeleme, tamamen otomatik bilesen eklerken kolayca kategori secip sayisini belirleyebiliyorsunuz.
1 yazarlar bileseni, istenen yazarlari son yazilari, avatarlari ve isimleriyle sidebarda listeleyebilme.
Ana manset alani (ilk versiyondan beri var)
Ana manset alanini resimli yada sayili secebilme.
ust manset alani, adminden bu alani kapatabiliyorsunuz.
Her bolume ekleyebileceginiz bilesen destekli reklam alanlari.
Ana sayfada ikinci index alani.
Ajax tab kismi (ikinci index alaninda)
yeri degistirilebilir sidebar alanlari
ozel cache uygulamasi 10 bolgede (manset, menuler, sidebar v.s v.s)
Ayarlar icin admin panel, ftp girmeden herseyi sifirdan yapabilirsiniz.
Cok sevdigim yorum listeleme alani (orjinal temadan alinti sayilir)
Cache alanlarinin surelerini belirleyebilme, temizleyebilme v.s
v.s v.s

Site ana sayfasi:

Admin ayar sayfasi:

Ana sayfa ve numarali alanlarin aciklamalari:

01: Logo kismi admin ayar sayfasindan duzeltebilirsiniz
11: Ust manset kismi, kategoriyi admin sayfasindan secebilirsiniz ve acip kapatabilirsiniz.
22: Ana manset alani, kategoriyi ve sayili yada resimli olmasi gibi ozellikleri adminden duzenleyebilirsiniz.
3: Manset yani kategori alani, istediginiz kategoriden 3 yazi listeleyebilirsiniz, altindada bilesen alani var, kucuk ama kullanilabilir.
4: Sidebar alani, cacheli bolge. Bu alani saga yada sola alabilirsiniz adminden kolaylikla. bu bolumun ustunde ve altinda cachesiz bilesen ekleyebileceginiz alanlar mevcut, cok sorgu yiyen bilesenleri cacheli alana ekleyerek hizi ve sunucuya binecek yuku azaltabilirsiniz. Ayrica ozel olarak iki bilesen hazirladim bu temaya ozel, resimli konular ve yazarlar bolumu.
55: Yeni konularin listelendigi alan, bu alani alt altada listeletebilirsiniz, bunun icin adminden ayarlama yapmaniz yeterli olacaktir.
66: 3 lu kategori alani, adminden ayarlayabilirisniz, sadece kategori secmeniz yeterli
77: ikinci 3lu blok alani, adminden kolayca ayarlayabilirsiniz kategoriyi.
88: 6 lik blok kategori alani, eski sistemde de vardi, tekrar eklemek istedim, herzaman favorim olmustur :)
10: ikinci index alani icin sidebar kismi, saga yada sola alabiliyorsunuz kolayca, ustdeki sibardan bagimsizdir. ayrica bu alani adminden kapatabiliyorsunuz, yani ikinci index alanini.
99: ikinci index alani, icerisinde adminden kategori ekleyebileceginiz bir tab menu alani var, bu alanda belirlediginiz kategoriden son yazilar listelenir, ayrica ustlu altli bilesen ekleyebilirsiniz.

Numara vermedigim alanlarda var:
Hava durumu alani, adminden istediginiz sehirleri ekleyebiliyorsunuz.
Logo yani reklam alani ve sosya ikonlar
diger reklam alanlari

Daha fazla bilgi: http://www.makaleci.com/wordpress-premium-tema-kuazahaber-pronews

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5