İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Resimlerin Gözükmemesi

oyuncum26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar, wordpress ile ilgili bir sorunum oluştu yardım ederseniz çok sevinirim.

Dün gece aniden wordpress kurmuş olduğum bir sitede, upload etmiş olduğum fotoğraflar görünmemeye başladı. Hosting firmasından kaynaklıdır diye düşünüp oralı olmadım. Sabah Hosting firmama mail attım, kendileriyle ilgili bir sorunun olmadığını söylediler. Bende sitemde gezinmeye başladım. Bir de baktım ki tüm fotoğrafların bağlantı adresleri değişmiş.

Yani normalde .siteadı.com/wp-content/uploads/2011/03/resim.jpg olması gereken tüm fotoğraflar, artık .siteadı.com/konu-adı/tag/2011/03/resim.jpg şeklinde değişmiş. Durum böyle olunca sitede ki hiç bir fotoğraf görünmüyor.

Dün gece sitem de yaptığım değişiklikler :
1-Maintanence Mod eklentisi kullanıyordum onu kaldırdım.
2-Google Analytics eklentisini karıştırdım biraz.

Düşüncelerinizi bekliyorum.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Kalıcı bağlantılarla ilgili bir durum olabilir mi? Çok tuaf valla bir araştırıyım.

Addison123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kalıcı Bağlantıları değiştirmişsin.

Düzeltmek için;
Ayarlar > Kalıcı Bağlantı

burdan istediğin gibi ayarılabilirsin.

Not: uykum geldi sorun olurs yarın cevablarım

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
yeni resim eklediğinde aynı sorun oluyor mu

oyuncum26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kalıcı bağlantıları daha önceden birkaç kere değiştirmiştim. Sorun olmamıştı ve değiştirdiğimde görünüyorlardı.
Yeni fotoğraf eklemeyi deneyeceğim şimdi.

Evet yeni resim eklediğimde de bağlantı adresini tag/2011/03/resim.jpg olarak veriyor.
Panel den baktığımda yeni eklemiş olduğum resim httpdocs / category / 2011 / 03 altında gözüküyor.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
acaba sorun htaccess mi?
kalıcı bağlantılarını normale çevirip tekrar özel yapıya alırmısın

oyuncum26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar tamam sorunu buldum. Küçük bir dikkatsizlik sonucu anlamsız şeyler olmuş. Kalıcı bağlantıları ayarlarını yapıyor sanıp, ortam ayarlarını düzenlemişim. Şimdi sorun çözüldü, içim rahatladı. Acemilik işte :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5