İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress RSS ile veri çekme sorusu ?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
RSSFeeds.php diye bir sayfa oluşturdum . Iframe ile sitemin anasayfasında Yahoo, Google, BBC, Reuters gibi haber kanallarından haber çekiyorum . AMA

1) Iframe ile anasayfa da bilgi yayınlamak kötü birşey mi (Iframe Aklımda hep kötü kaldı da bilmeyen biri olarak)
2) Include ile çekiliyormuş ama WordPress Sayfalarına kod yazamıyoruz. Iframe den başka bir yöntem varmı eğer 1. soru nun cevabı evet ise?

Teşekkürler..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
iframe başka sitenin sayfasınımı açıyor ? Senin sitenin sayfasınımı ? Senin sitense kötülüğü tabiki yok, onuda indexler arama motoru.Dikkat ederseniz arama motorları kodlarla indexler zaten.Kodda adres olan her yeri gezer.Tek kötülüğü cacheye alırken iframeyi boş cache alması lazım sanırım.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
irfame ile uğrasma derim ben bir wordpress eklentisi var auth blog isimli aşağıda veriyorum zaten eklentiyi bu eklentiyi ''/www/wp-content/plugins'' klasorune upload ederek admin panelinden aktifleştir daha sonra haber cekeceğin rss adreslerini autblog a gir kendisi otomatik haberleri cekip senin veritabanına kaydeder ve yayınlar
Download

kolay gelsin

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
iframe başka sitenin sayfasınımı açıyor ? Senin sitenin sayfasınımı ? Senin sitense kötülüğü tabiki yok, onuda indexler arama motoru.Dikkat ederseniz arama motorları kodlarla indexler zaten.Kodda adres olan her yeri gezer.Tek kötülüğü cacheye alırken iframeyi boş cache alması lazım sanırım.

Yo hayır benim sayfam açılan sayfa

irfame ile uğrama derim ben bir wordpress eklentisi var auth blog isimli aşağıda veriyorum zaten eklentiyi bu eklentiyi ''/www/wp-content/plugins'' klasorune upload ederek admin panelinden aktifleştir daha sonra haber cekeceğin rss adreslerini autblog a gir kendisi otomatik haberleri cekip senin veritabanına kaydeder ve yayınlar
Download

kolay gelsin

Şenol bey teşekkürler :) ..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Rica ederim görevimiz takıldığın yerler olursa haber ver yardım ederim ;)

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok Tşk Ederim Paylaşım İçin...

irfame ile uğrasma derim ben bir wordpress eklentisi var auth blog isimli aşağıda veriyorum zaten eklentiyi bu eklentiyi ''/www/wp-content/plugins'' klasorune upload ederek admin panelinden aktifleştir daha sonra haber cekeceğin rss adreslerini autblog a gir kendisi otomatik haberleri cekip senin veritabanına kaydeder ve yayınlar
Download

kolay gelsin

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
RSSFeeds.php diye bir sayfa oluşturdum . Iframe ile sitemin anasayfasında Yahoo, Google, BBC, Reuters gibi haber kanallarından haber çekiyorum . AMA

1) Iframe ile anasayfa da bilgi yayınlamak kötü birşey mi (Iframe Aklımda hep kötü kaldı da bilmeyen biri olarak)
2) Include ile çekiliyormuş ama WordPress Sayfalarına kod yazamıyoruz. Iframe den başka bir yöntem varmı eğer 1. soru nun cevabı evet ise?

Teşekkürler..

http://bluesome.net/post/2005/08/18/50/
http://blog.codexpress.cn/php/wordpress-plugin-inline-php/

bunlar ile wp de include yapabilirsin

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Benim anladığım kadarıyla arkadaş wp autoblog ile falan verileri sitesine girmek istemiyor, aksine yahoo vs. haber sitelerindeki aktif haberleri rss yardımı ile sadece link oluşturmak istiyor eğer buysa şu şekilde yapabilirsin, ,
Kod:
<?php $rss = fetch_rss('[B]feed adresi[/B]'); ?>
<ul>
<?php if (empty($rss->items)) echo '<li>No items</li>';
else
foreach ( $rss->items as $item ) : ?>
<li><a href='<?php echo $item['link']; ?>' 
title='<?php echo $item['title']; ?>'>
<?php echo $item['title']; ?>
</a></li>
<?php endforeach; ?>
</ul>

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Yukarıda direk eklentiyi verip kurulumunu anattım herhalde becermiştir :p

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Download

kolay gelsin

Çok teşekkürler, rep veremiyorum sanırım, borcum olsun :=)

LcN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Download

kolay gelsin

Uzun süredir bu tarz bir eklenti arıyordum.

Teşekkürler :)

K

Kayıtsız Üye

Misafir
olugin için teşekkurler. fakat sadece başlıkları çekiyo, içeriği almıyo malesef :( neden olabilir?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5