İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress Seo Ayarları | WP SEO

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba arkadaşlar wordpress seo ayarlarını size karmaşık olmuyan ve iyi bir şekilde anlatıcağım :)

İlk olarak sitemize giriş yapıyoruz , daha sonra sitemizin WordPress Panelin’den Ayarlar>Kalıcı Bağlantılara gidiyoruz ve aşağıdaki işlemleri yapmaya başlıyoruz.

1-) Linklerinizin ( www.siteadresi.com/iyinetcom-iyinet.html ) şeklinde olmasını istiyorsanız ;

2-) Linklerinizi ( www.siteadresi.com/1-iyinetcom-iyinet-xxx.html ) , ( www.siteadresi.com/2-iyinetcom-iyinet-xxx.html ) şeklinde gitmesini istiyorsanız ;

/%post_id%-%postname%.html

3-) Linklerinizin ( www.siteadresi.com/iyinetcom-iyinet-1.html ) , ( www.siteadresi.com/iyinetcom-iyinet-2.html ) şeklinde gitmesini istiyorsanız ;

/%postname%-%post_id%.html

4-) Linklerinizin ( http://www.siteadresi.com/kategori ismi/iyinetcom.html ) şeklinde gitmesini istiyorsanız ;

/%category%-%postname%.html

Bu Ayarları bitirdikten sonra Bilgisayarınızda 'Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Not Defteri' ve aşağıdaki vericeğim kodu kopyalayın ve, “.htaccess” olarak kaydedip ftp’ye atınız (Ana Dizine) ve CH-MOD 777 Yapınız .

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

İyinet.Com / FORZA FB

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Forza_FB bir Fenerbahçeli olarak teşekkür ediyorum :p güzel bir yazı. Konu "seo" olursa bunun için yapılması gereken daha çok şey olduğuna inanıyorum, doğru meta kullanımı, doğru html çıktısı ve içeriksel linklemeyede aynı düzeyde önem verilmeli ve üstünde çalışılmalıdır.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'in en hizli indexledigi ve en cok begendigi sayfa uzantisi tartisilmaz ki .html :) Bunun icin WP kullanan arkadaslar yukarida ki verilen bilgileri siteleri uzerinde gerceklestirirlerse yararlarina olur :)

serefakyuz58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben uzantısını html şeklinde yaptım ama yazılara tıkladığımda bulunamadı diyor. Neden acaba?

damati

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
güzel paylaşım anlatım şeklide güzel teşekkürler üstad

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5