İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Sidebar Sorunu

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba, kişisel blog için bir wordpress kurdum bilgisayarıma (localhost'a) Tema çok içime sindi, ancak temada küçük bir sorun diye düşündüğüm bir şey olduğunu fark ettim. Şöyle anlatayım.
Öncelikle konu açıyorum Ana sayfada herhangi bir problem yok, konu sorunsuz görünüyor. Ancak devamını oku dediğimde sağ taraftaki kategoriler ve reklam alanlarım yok oluyor ve sadece yazı, sağı solu bomboş.
Sorunun daha iyi anlanması için print yaptım.
Buyrun: Bu birinci print (Ana sayfada iken)Ekli dosyayı görüntüle 5927
Bu da asıl sorunu oluşturan görüntü Bakın sağ tarafta hiç bir şey yok. : Ekli dosyayı görüntüle 5928

Sorunun çözümü için yardım edebilecek arkadaşlar varsa beklemekteyim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
en çok yaşanan sorun
single.php dosyandaki bu iki satır bu şekildemi?
<?php ide_sidebar(); ?>

<?php get_footer(); ?>

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en çok yaşanan sorun
single.php dosyandaki bu iki satır bu şekildemi?
<?php ide_sidebar(); ?>

<?php get_footer(); ?>

Kod:
<?php get_sidebar(); ?>

Kod:
<?php get_footer(); ?>

Hayır, bu şekilde. istersen single.php dosyasının tümünü gönderebilirim incelemen için. Yeterki sorunum hallolsun. Sitemin açılmasını geciktiriyorum bu sorun yüzünden.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ona bakıyorum şuanda

CEMRETASARIM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de enteresan bir problem oluştu bir temayı düzenlerken single.php yi bir anda sidebar kayboldu single dosyasında sidabar kodları duruyor ancak widgetler gözükmüyor boş göüküyor düzeltemeyince temayı ftpden sildim orjinal temayı geri yükledim şaka gibi yine boş gözüktü diyelimki düzenlerken yanlışlıkla bir kod sildim de sidebar kayboldu orjinal temayı yükleyince düzelmesi lazım ama düzelmedi okadar uğraşmama rağmen olmadı. acaba veritabanı ile ilgili bir şey mi anlayamadım. farklı tema yükleyince sidebar gözüküyor

daha önce böyle birşeyle karşılan oldu mu yada çözümünü bilen var mı acaba?

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de enteresan bir problem oluştu bir temayı düzenlerken single.php yi bir anda sidebar kayboldu single dosyasında sidabar kodları duruyor ancak widgetler gözükmüyor boş göüküyor düzeltemeyince temayı ftpden sildim orjinal temayı geri yükledim şaka gibi yine boş gözüktü diyelimki düzenlerken yanlışlıkla bir kod sildim de sidebar kayboldu orjinal temayı yükleyince düzelmesi lazım ama düzelmedi okadar uğraşmama rağmen olmadı. acaba veritabanı ile ilgili bir şey mi anlayamadım. farklı tema yükleyince sidebar gözüküyor

daha önce böyle birşeyle karşılan oldu mu yada çözümünü bilen var mı acaba?
[MENTION=18675]depresan[/MENTION] kardeş saolsun yardım etmeye çalışıyor, sorunun çözümünü hallettiğinde buraya da cevabı yazılacak sorunun kardeşim. Ben sitemi açmayı geciktiriyorum bu ufacık şey yüzünden. Hallolduğu an açacağım siteyi. Sırf bunu bekliyorum yani. Umarım sana da yardımımız dokunur. Konuyu takipte kal.

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[MENTION=56203]CEMRETASARIM[/MENTION] sorun konusunda [MENTION=18675]depresan[/MENTION] kardeşimiz yardımcı olmaya çalıştı ancak bir çözüm bulamamış. Kendisine teşekkür ederim. Ancak forumda sorunu bilen, veyahut sorun hakkında çözüm üretebilecek olan başka arkadaşlarımız yok mu ? Lütfen arkadaşlar bildiklerinizi esirgemeyin.

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[MENTION=56203]CEMRETASARIM[/MENTION] sorunun çözümü dün bulundu
Sorunun çözümü;

tema dosyasında bulunan comments.php dosyasını aç

if (btc_has_avatars()) { // Gravatar support

yazan yeri şu şekilde düzelt

if (function_exists('btc_has_avatars') && btc_has_avatars()) { // Gravatar support

ucanmoruk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar peki sidebarı kaldırdıktan sonra o boşluğu doldurmak yazıyı genişletmek istiyorum.
onu nasıl yapıcaz ?

style.css den hangi bölümü düzenlememiz gerekiyor?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5