İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Simple Ads Manager Eklentisi Anlatımı

esocials

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün wordpress eklentilerinden belkide en faydalılarından biri olan Simple Ads Manager eklentisinden bahsedeceğim. Kullanımı gerçekten çok basit olan bu eklentiyle artık dilediğimiz boyutlarda banner reklamı yayınlamamız mümkün. Siteme eklentiyi ilk kurduğumda birçok siteden araştırma yaptım kullanımıyla ilgili, dilimize çevrilmiş neredeyse hiçbir anlatım olmadığı gibi, İngilizce anlatımlar da o kadar kafa karıştırıcıydı ki, neredeyse eklentiyi kaldırmaya karar verecektim. Fakat ısrarla, deneme yanılma yollarıyla en sonunda bu eklentinin kullanımının ne kadar basit olduğunu anladım. Ama benim çektiğim sıkıntıyı kimse çekmesin diye burda en yalın haliyle anlatacağım. Nede olsa bilgi paylaştıkça büyür.

Neyse sözü daha fazla uzatmadan anlatıma geçeyim. Öncelikle wordpress admin panelimizden eklentiler sayfasına girip yeni eklenti ekleyi tıklıyoruz. Ve arama kısmına Simple Ads Manager Yazıyoruz. Sonra eklentimizi etkinleştiriyoruz. Admin panelimizde artık sol taraftaki işlem menülerinde Ads diye bir sekmemiz oldu. O sekmenin üzerine geldiğimizde alt alta bir sürü kafa karıştırıcı başlık yazıyor. Hiçbiriyle kafanızı karıştırmayın. Baştan 2nci sıradaki New Place i tıklıyoruz.

Açılan sayfada en üstteki boşluğa ve onun altındaki Description kısmına istediğiniz bir isim yazın (örnek: reklam1). Geldik Ads Place size kısmına, burada neredeyse 25-30 tane seçeneğimiz var. Herhangi birini seçebilirsiniz. Ee ama benim istediğim boyut burda yokki diyorsanız eğer, canınız sıkılmasın. O listenin en alt kısmında “custom sizes” var. O kısmı tıklarsanız alt tarafta birinci boş kutuya “custom width” istediğiniz genişlik değerini, altındaki “custom height” kısmına da istediğiniz uzunluk ölçüsünü yazın. Geldik Ads Place Patch Kısmına, o kısımda 2nci sıradaki “HTML or Javascript Code ”u seçiyoruz ve orada açılan boşluğa reklamımızın javascript veya html kodunu yapıştırıyoruz ya da yazıyoruz. Diğer kısımları boş bırakıyoruz. Ve sayfanın en sağında orta kısımda “Save” tuşuna basıyoruz. İstediğimiz boyutlarda reklam yerimiz=ads place hazır. Şimdi admin panelimizdeki Ads sekmesinin altında (az önce 2nci sırada new ads place i tıkladığımız yer) ads place kısmını tıklıyoruz ve az önce oluşturduğumuz reklam yerimiz (örn reklam1) karşımızda. Şimdi oluşturduğumuz reklam yerinin üzerine Mouse ile geldiğimizde alt tarafta sırasıyla edit, delete, view ads ve new ad gözüküyor. Buradan new ad i tıklıyoruz. Karşımıza az önceki ekrana benzer bir ekran çıkıyor. Burada ilk iki boşluğa reklamınızın adını yazın (örn: hürriyet gazetesi) , code mode seçili olsun, o kısma az önce yazdığımız veya yapıştırdığımız reklam kodunun aynısını yapıştırıyoruz. En alt kısımda reklamınızı hangi sayfalarda görünmesini istediğinizi soruyor. Bu kısımda hali hazırda seçili kısım “Show ad on all pages of blog” reklamınızın tüm sayfalarda görünmesini sağlar.Diğer seçimler belirteceğiniz sayfalarda reklamınızın gösterilmesini istiyorsanız seçilmelidir. Şimdi yine sayfanın en sağından “save” i tıklıyoruz. Artık reklamımız hazır. Sıra geldi bunu sayfamıza yerleştirmek. Şimdi admin panelimizdeki “Görünüm” sekmesinden “Bileşenler”i seçiyoruz. Bileşenleriniz arasında “Singe Ad” yazan bir sekmeniz var artık. Bu widgetı drop inolarak tutup istediğimiz widget bölümüze bırakıyoruz. Artık geriye reklamınızın başlığının nasıl görülmesini istiyorsak title kısmına yazmak ve onun altındaki sekmeden oluşturduğumuz reklamı seçmek kaldı. Hepsi bu. Reklamınız yayınlanmaya başladı. Reklamın kaç kez gösterildiğini ve tıklandığını görmek istersek de Admin panelindeki Ads kısmını tıklıyoruz ve buradan istatistikleri görebiliyoruz. Umarım işinize yarar bilgiler verebilmişimdir.

Kaynak Site

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5