İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress site çok cpu harcıyor

hasan525

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türk Mods www.turkmods.com adlı sitemi Ontek 3 defa oldu uyarıyor fazla cpu kullanıyorsun diye

Hasan bey maalesef turkmods siteniz halen yüksek cpu harcamakta. Bu sitenizi sunucularımızda host edemeyeceğimizi üzülerek size bildirmek zorundayım. CPU kullanımız Xeon işlemcili sunucumuzda bile 4 çekirdeği full kullanarak tüketmektedir. Paylaşımlı bir sunucudan ziyade VPS veya özel bir sunucuya ihtiyaç duyuyorsunuz bu site için. Lütfen Cuma günü akşam saat 18:00'e kadar bu sitenizi sunucularımızdan taşıyınız.

Ne yapmalıyım cache kurulu resim yüklemiyorum

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
kurduğun eklentileri ve anlık ziyaretçi sayını yazmazsan kimse yardımcı olamaz.

Ancak hostu değiştirmek istersen pmden iyi bir host firması önerebilirim. Konuşup anlaşırsın firmayla (affiliate linkim ile kayıt olman şartıyla ama :) )

emir2005

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence kurtul o hostdan bu site icin server bile kiralamaya gerek yok bir web hosting paketi yeter . tavsiyem all-inkl.com

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
günlük-anlık kaç hitiniz var, kullandığınız alan boyutu nedir? karşılaştırıp bir şirket önerebilirim belki.

hasan525

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kullanmadığım eklentileri kaldırdım temizleme yaptım daha neler yapabilirim kapatamaması için

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Wp biraz yüklüdür fakat çok da abartmaya lüzum yok ve yine kötü optimize edilmiş bir WP sunucuyu daha fazla kasar, bununla birlikte hosting firmasının iddialarını fazlasıyla hem de fazlasıyla abartılı buluyorum.

Sana tavsiyem siteyi kapatıp bir Doğu Karadeniz gezisine çıkarak kafanı dağıtman yönünde olacaktır.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ben yerinizde olsam sevinirdim. Hemen bir firmayla anlaşın bir vps alın. Ve aldığınız firmaya taşıma emri verin. Siz uğraşmayın onlar uğraşsın. Bu arada hitin nasıl?

hasan525

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorun çözüldü gibi pazartesiye kadar gözlem yapcaklarmış o zaman sonucu açıklıcaklar sanırım smf forum yüzünden oldu neyse herkese teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5