İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu Wordpress sitelere konu ekleme | Resimli anlatım

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Wordpress sitelere konu eklemeyi bilmeyenler için, yeni başlayanlar için resimli bir rehber hazırladım. Bu siteye üye olan arkadaşlarımızın %90'ı biliyordur. Fakat özellikle google üzerinden gelenler için güzel bir rehber olacağı kanısındayım. Yinede sormak istedikleriniz olursa, konu altından yazmanız yeterlidir. Lafı fazla uzatmadan, wordpress kurulu sitelere nasıl konu ekleneceğini açıklayalım.

1- İnternet tarayıcınıza ( chrome, firefox, explorer vs.. ) aşağıdaki adresi yazarak " Enter " tuşuna basın.

2-Açılan sayfada aşağıdaki gibi giriş bilgilerinizi yazın.

3- Giriş yaptıktan sonra, sol taraftan Yazılar>>Yeni Ekle kısmına tıklayın.

4- Daha sonra, şekilde göründüğü gibi, üst kısma konu başlığı, alt taraftaki boşluğa ise konu içeriğini yazın.

5- Ekleyeceğiniz konuya resim eklemek için, aşağıdaki şekilde görülen yere tıklayın.

6- Açılan pencerede " Dosya Seç " düğmesine tıklayın.

7- Konuya ekleyeceğiniz resmi seçin.

8- Resmi sitenize yükledikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacak. Burada " Öne çıkarılmış görsel olarak kullan " yazısına tıklayın. " Bitti " yazısını gördükten sonra, en alt sol tarafta bulunan " Tüm değişiklikleri kaydet " yazısına tıklayın ( Bu kısım temanızın özelliği ile alakalıdır. Bazı temalar öne çıkarılmış görsel özelliğini kullanmayabilir )

9- Sağ taraftaki bölmeden " Kategoriler " kısmından, ekleyeceğiniz konuya uygun olan kategoriyi seçin.

10- Yine sağ tarafta bulunan " Etiketler " kısmına, ekleyeceğiniz konuya uygun olan etiketleri giriniz.

11- Herşey hazır olduktan sonra geriye yazınızı yayınlamak kalıyor. Sağ taraftaki panelden " Yayınla " düğmesine bastığınız anda, eklediğiniz konu sitenizde görüntülenecektir.

İyinet üyeleri için hazırlanmıştır. Kaynak göstermeden kullanmazsanız seviniriz. Herkese iyi çalışmalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

by_karahan

1
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Güzel anlatım olmuş, ben de ekleme yapayım öne çıkarılmış görsel kullanmayan temalarda şu şekilde bir kod kullanılır,

Kod:
<?php $key="resim";

Buradaki "resim" yazısı tema yapımcısının zevkine göre değişkenlik gösterebilir. Kullandığınız tema dosyalarında (index.pnp ve single.php) <?php $key= kodunu arayınız. Eğer varsa özel alan ismi iki tırnak arasındaki kelimedir.

Özel alan da şu şekilde kullanılır.

.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5