İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Spam Yorumlara, Bot Üyelere ve Reklam Botlarına Son!!

ugrboz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Wordpress Spam Yorumlara, Bot Üyelere ve Reklam Botlarına Son!!
smallCaptchaSpaceWithRoughAlpha.png

Herkesin ortak sıkıntısı olan spam yorumlar, bot üyeler, reklam botlarından kurtulmanın en etkili yöntemini uygulayacağız.
Webmasterların ana sponsoru ''Google'' kardeşimin reCAPTCHA uygulamasının wp eklentesi hali.

Eklentimizin adı: WP-reCAPTCHA
Geliştirici: Jorge Peña
Buradan eklentimizi indiriyoruz ardından ftp'de wp-content plugins içerisine atıyoruz ardından admin panelden eklentiler bölümünden aktifleştiriyoruz sizden api key girmenizi isteyecek eklenti şöyle bir uyarı alacaksınız
reCAPTCHA is not active You must enter your reCAPTCHA API key for it to work
Bu keyi alabilmeniz için herhangibir gmail hesabınıza giriş yapıp bu linke tıklamalısınız karşınıza Use reCAPTCHA ON YOUR SİTE yazan butona tıklayın sonra SİGNUP NOW butonuna karşınıza gelen sayfada kullanmak istediğiniz domain adresinizi yazıp altta Create Key yazan yere tıklamanız yeterli Buradan alacağınız Public Key: ve Private Key:'inizi ayarlar reCAPTCHAreCAPTCHA Keys bölümünden Public Key: ve Private Key bölümünüze girmeniz yeterli olacak.Eklentinin kayıt sayfasında çalışması için Registration Options bölümünde Enable reCAPTCHA on registration form. seçili olmalı ayrıca General Settings bölümünde Türkçe'yi seçiniz ve bundan sonra spamsız reklam botsuz temiz bir sitenin keyfini çıkarın.

Not:
Anlatımı sitelerinizde yayınlama için kaynak ugrboz şeklinde belirtmelisiniz

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Ben WP-Spam Free kullanıyorum ama kafama da takılmıyor değil: Ya okuyucularımın gerçek yorumu da spam sayılıyorsa?

frhtckr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/xxx/public_html/wp-config.php:1) in /home/xxx/public_html/wp-content/plugins/filmbot/index.php on line 3

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/public_html/wp-config.php:1) in /home/xxx/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 890

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/public_html/wp-config.php:1) in /home/xxx/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 890

hatası alıyorum etkinleştirirken

ugrboz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/xxx/public_html/wp-config.php:1) in /home/xxx/public_html/wp-content/plugins/filmbot/index.php on line 3

hatası alıyorum etkinleştirirken
Eklentiyi silin ve wp-config.php dosyasını tekrardan wordpress'ten indirin db ve kullanıcı bilgilerini girerken notepad ++ ile editleyin ardından tekrar ftp'ye atın tekrar eklentiyi yükleyin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5