İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress Spam Yorumlara Son

Gizemli LORD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere WordPresste gereksiz/reklam içerikli-amaçlı(spam) yorumlardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.Belki şu an için spam yorum gelmiyordur ama ileride,benim başım ageldiği gibi günlük 100′e yakın spam yorum gelebilir.Silmek ölüm o yorumları,yoruma bile kapattım bir süre için blogumu spamdan kurtarmak amaclı.En sonunda spam için araştırdım soruşturdum güzel bir eklenti buldum.

Captcha Eklentisi ile Spam Yorumlara Son

spam yorumlar Tek Bir Eklenti ile Tüm Spam Yorumlara Son
Bu eklenti tahmin edilenin aksine kullanımı çok kolaydır ve görsel resimle değilde 3+5= ? gibi bir takım basit işlemlerle botlarla ve programlarla yorum atılmasını önlediği için ziyaretçilerinizin yorum yapmasında her hangi biz zorluk çıkarmaz.Sitenize gelen doğal yorumların sayısında kesinlikle düşüş yapamazsınız ve spam yorumlara karşı tam bir korumanın yanı sıra admin panelinize giriş şifresini Craking tarzı programlar aracılığıyla- proxy kullanılarak şifrenizin kırılmasının önün geçebilirsiniz.Ek kullanımım alanları ile de büyük bir güvenlik sağlamaktadır wordpresssistemimize…

spam-yorumlar.jpg

WordPress Captcha Eklentisini >>> İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

sasasasasas.png

Eklentiyi indirdikten sonra kesinlikle WorpPress Panelinden yüklemeyiniz eklentinin düzgün çalışmaması gibi bir takım hatalara yol açabilmektedir.
Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra Wp-Admin—>Eklentiler–>Captcha Ayarlar kısmından eklenti için özel ayarlamalar yapabilirsiniz.Ayar menüsü aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi çok basittir.

[Resmi tam boyutta görebilmek için üzerine tıklayınız.]

Kaynak: Tek bir eklenti ile Tüm Spam yorumlara son | Hayalcin
.
.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5