İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress Tema değiştirmek ve yardım edebilecek olan varmı?

cihatnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WordPress Tema değiştirmek ve yardım edebilecek olan varmı?
Girek sitenin girişinde çıkmasını sitiyorum Wp ama /wp yazdığımda çıkıyor...

Şimdiden tşkler...

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Tema dosyasını wp-content\themes'e atacaksın. Kolay gelsin abi :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Girek sitenin girişinde çıkmasını sitiyorum Wp ama /wp yazdığımda çıkıyor...

Yardım edelim de, hiçbişey anlamadım ne demek istediniz burda ?

Ekleme:

Tema nasıl yüklenir:
wp başlangıca gir, aşağıdaki sekmelere tıkla sıra ile:

Görünüm-temalar-temaları yükle-yükle

burda da gözat diyerek, bilgisayarında bulunan zipli dosyayı göster, tema yüklenir.

Daha sonra yine temalara tıkla, etkinleştir dediğin tema gözükür.

cihatnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tmm tşkler sorunu çözdüm. /domains/siteadı/public_html/wp/wp-content/themes/blogify

uzantı böyleymiş 30dkde zor buldum :D

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Hocam öncelikle merhabalar,
Eğer bir tema yüklemek istiyorsanı public_html içinde bulunan wpcontent içindeki themes, eğer bir plugin/eklenti yüklemek istiyorsanız yine aynı yerde wpcontent içindeki plugins klasörüne gerekli dosyaları atmanız gerekiyor.
Atarken dikkat etmeniz gerek birşey var.
Gönderdiğiniz dosya genelde desktop/dosyaadi/VEİÇERİKLER şeklinde olur ve bu şekilde de atılması gerekir.
Ama bazen desktop/klasörünadı/dosyaadi/VEİÇERİKLER şeklinde olabiliyor. Bu gibi durumlarda şayet filezilla veya benzeri dosya gönderme FTP programlarını kullanıyor iseniz seçiminizi yaparken klasörünadı kısmına girip içindeki dosyaadi adlı klasörü atmanız gerekir. Bunu yapmadığınız da ne olur peki?
diyelimki sallıyorum img534.gif adlı bir resim var. Bu plugin/eklentinin içinde bulunan bir resim olsun ve bu olmazsa plugin sitede eksik olacaktır olsun. Eğer klasörünadı adlı dosyayı atarsanız resim yolu.
siteadınız.com/wp-content/klasörünadı/dosyaadi/img534.gif olacaktır. Ama pluginde bu link siteadınız.com/wp-content/dosyaadi/img534.gif şeklinde yazılmıştır mesela. Dolasıyla uzantıdaki resmi bulamayacak ve pluginde eksik olacaktır/resim çıkmayacaktır. Yapmanız gereken wp-content/klasörünadı/dosyaadi/img534.gif değilde wp-content/dosyaadi/img534.gif şeklinde görünmesini sağlamak bu sayede her zaman uygun uzantıyı yapmak.

Kolay gelsin,

cihatnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tşkler arkadaşlar. 1 sorum daha var sitede Logoya tıkladığında anasayfaya diyor fakat üste koydugum Anasayfa sekmesi farklı bir yere internette baktım biraz Header.php inin içine kod ekleyin diyor ekliyorum fakat kod hem altta kalıyor ve tıklanmıyor hemde istediğim yerde durmuyor varmı bunun bir başka yolu?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5