İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress tema fotoğraflar gözükmüyor (yardım)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba, kişisel site ve portfolyo yapma amacıyla kurduğum bir temada fotoğraflar gözükmüyor :(

bunun sebebini bir türlü çözemedim.

Tema yardım videolarını da izlememe rağmen anlamadığım birşey var.

URL yollarını doğru yapsam bile önizleme yapmıyor, tıklayınca açıyor ama.

yardımcı olabilecek biri varsa şimdiden teşekkürler

www.uygarmitat.com

demo adresi : http://demo.freshface.cz/file/lcp/wp/ylw/

T

trgy

Misafir
Kullanım dosyasında yazması lazım. Anlamadıysan bana gönder istersen yardımcı olayım.

T

trgy

Misafir
Priapos

Senin sorunun timthumb ile alakalı. Bu sorunun nedeni ise şu;

Bazı hosting firmaları bu tarz uygulamalara izin vermiyor. Sanırım timthump.php isimli dosya biyerlere bağlanmaya çalışıyor o yüzden bu sorunu veriyor.

Ben bu sorunu kendi yöntemimle aşmıştım. Yöntemim ise şu;

index.php de timthumb ile resim çekilen yerleri özel alan kullanımı ile değiştiriyorum. Yani wordpress'e ait kendi özel alanımı yaratıyorum. Style.css falan hiçbirşey değiştirmeye gerek yok sadece kodları değiştirmen yeterli.

Kodlar neler diye soracaksın. Onu da gece bir konu açayım uzunca anlatayım hem herkesin işine yaramış olur. Ben beklemek istemiyorum dersen de google'da wordpress yazılara resim ekleme diye aratabilirsin. Mantığını kavrar temana entegre edersin.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ilgilenip cevap verdiğin için sana minnettarım.

açacağın konuyu merakla bekliyor olacağım. bu temayı kullanmayı çok istiyorum çünkü :(

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sanırım mod security izinleri ile alakalı bir sorun, aynısı hostgator'da oluyordu bana, thumbnail resimlerin hiçbiri çıkmıyordu. Destek hattı sitemi beyaz listeye aldığını söyledikten sonra sorunum çözüldü.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sanırım mod security izinleri ile alakalı bir sorun, aynısı hostgator'da oluyordu bana, thumbnail resimlerin hiçbiri çıkmıyordu. Destek hattı sitemi beyaz listeye aldığını söyledikten sonra sorunum çözüldü.

aynı şeyi host sağlayıcıma desem yapar mı?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yapması lazım. Thumbnail resimlerin çıkmadığını ve mod security rules'dan sitene izin vermesini söyle. Bende tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama hostgator yetkilisine bu şekilde söyleyince düzeltiyordu. Aynı sorun 4-5 temada oldu, hepsini aynı yöntemle düzelttirdim.

E

Ephitet

Misafir
cache klasörü var mı temada? chmod 777 vererek bir dene mitat, tema yapımcısına iletirsen kendisi sana çok daha açıklayıcı şekilde yaklaşacaktır.

T

trgy

Misafir
Umut olmuyor. Hosting ile alakalı bir durum o. Hosting şirketi ile görüşmesi lazım ya da temayı düzenlemesi lazım.

chmod ile alakası olmadığını çok iyi biliyorum.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Daha önceden başına gelmiş biri tam olarak neye izin verileceğini yazabilir mi?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
T

trgy

Misafir
Yarına size hazır bi şekilde ileteceğim. Maksat sorununuz çözülsün. Tema dosyalarını bana göndermiştiniz zaten.

İyi geceler. :)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yarına size hazır bi şekilde ileteceğim. Maksat sorununuz çözülsün. Tema dosyalarını bana göndermiştiniz zaten.

İyi geceler. :)

Sana nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum.

Şifreleri göndermiştim, tekrar kurmakla uğraşmana gerek yok direkt üzerinde çalışabilirsin.

Valla çok sağolasın ya. Yarına kadar yerimde koşacağım cidden :D

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5