İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Tema Kurulumu Nasıl Olur?

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Bu makale konusunda küçük bir anlaşmazlık sonucu ayrı makaleler olarak anlamıştım. Ben de sadece eklenti kurulumu detaylı olarak anlatmıştım. Tek makale olması isteniyormuş. Ben de hak geçmemesi adına 3 makaleyi de ayrı başlıklar altında yazacağımı turgaya söyledim. Diğer yazacak arkadaşlar ayrı ayrı değil tek başlık altında konuları anlatsınlar. Bilgilendirmek istedim.

Wordpress Tema Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Bir önceki konumuzda Wordpress sistemlerine detaylı olarak nasıl eklenti kuracağımızı anlatmıştık. Bu makalemizde ise, Wordpress sistemler üzerine nasıl tema yüklenir bunu anlatacağız. Öncelikle Wordpress temanızı isterseniz ücretli olarak satan web sitelerinden alabilir veya ücretsiz olarak tema desteği sağlayan yerlerden indirebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise kendinize özel bir wordpress tasarımı yaptırabileceğinizdir. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, sitenize en uygun ve ziyaretçinin gözüne hoş gelebilecek temalar seçmeniz yararınıza olacaktır. Eğer temanızı seçtiyseniz, şimdi Wordpress sistemlere bu temayı nasıl yükleyebileceğinizden bahsedelim.

Adım 1: Web sitemize FTP üzerinden bağlanıyoruz ve WP-Content klasörüne tıklıyoruz.
Adsiz.jpg

Adım 2: WP-Content klasörüne tıkladıktan sonra karşımıza gelen klasörlerden WP-Themes klasörüne tıklıyoruz.
Adsiz2.jpg

Adım 3: Açılan klasöre, Wordpress sistemimize yükleyeceğimiz temamızın klasörünün hepsini sürükle bırak yöntemi ile bırakıyoruz. Biz burada Prolet temasını örnek olarak yükledik. FTPden yükleme bitince tüm klasör themes dizininin içinde görünecek. FTP ile yapacağımız işlemler burada bitmiştir.
Adsiz3.jpg

Adım 4: Wordpress sitemizin admin paneline giriyoruz. Burada karşımıza çıkan ana sayfanın sol kısmındaki menüde bulunan “Temalar” seçeneğini seçiyoruz.
Adsiz4.jpg

Adım 5: Bu seçeneği seçtikten sonra karşımıza temaların bulunduğu sayfa gelecektir. Gördüğünüz üzere bizim temamız şu anda aktif halde değil. “Etkinleştir” seçeneğini seçerek temamızı etkinleştiriyoruz.
Adsiz5.jpg

Adım 6:
Etkinleştir seçeneğinden sonra karşımıza “Yeni Tema Aktifleştirildi.” seçeneği geldiği zaman temamız aktif hale gelmiş demektir. Ayrıca eklediğiniz tema şu an örnek olarak eklemiş olduğumuz Prolet teması gibi widget tabir ettiğimiz bileşenleri destekliyorsa, bileşen ayarlama sayfasından bu bileşen ayarlarını yapabilirsiniz.
Adsiz6.jpg

Adım 7:
Aktifleştirilen temamızın sitemizden bir görüntüsü.

Adsiz7.jpg

RevivaL

0
Onaylı Üye
Reaction score
18
Tema

Arkadaşlar Bende Bir Tema Kurdum Fakat Ben Bu Temayı İstedigim Şekilde Yapmak İstiyorum Nasıl Yapabilirim ?

Yardımcı Olursanız Sevinirim.

ogulcanturhanlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
UlasX yardımı wordpress konusu altında açarsan daha faydalı olabilir.Buradan anlatmak uzun sürer, oraya aç bir konu ordan destek verelim.Burası da konusundan sapmasın.

Ayrıca ellerine sağlık bilmeyenler için iyi bir anlatım olmuş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5