İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress temada ana resimleri göremiyorum...

admnmlh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
s.a arkadaşlar bir sorum ve sorunum var...
temanın orjinalinde özelmenüden resim ekleniyor ya.... linki yapıştırıyorum fakat ana resim görünmemekte! ama post'un içine aynı link ile resim eklediğimde sorun yok resim görünüyo. anladığım kadarı ile throughout mu ne var ya yeni post oluşturduğumuzda resim adresini girdiğimiz yer , sanırım orada var bi sorun yardımcı olur msunuzu?

Ekli dosyayı görüntüle 3892

arkadaşlar , daha önce başka bir arkadaş daha cevap vermişti. Daha çabuk cevap alabilmek için o konuşmamızı da ekliyorum.
CEVAP :
tamamen özel alanla alakalı bir durum. temadan temaye farklılık gösterir. örneğin, bazı temalarda özel alandaki resmin linki tam olarak yazılmaz. /wp-content ile başlayan kısımdan itibaren yazılır.

bazı temalarda ise resim linkinin tamamı özel alan kısmına yazılır. site.com/wp-..... gbi. buna dikkat etmelisin.

ayrıca, özel alandaki isim manset kısmında farklı olabilir. normalde anasayda çıkan resimler için thumb özel alanını kullanıyorken manşet kısmı farklı olabilir.

BENİM EKLEDİKLERİM :
öncelikle teşekkür ederim cevap için ...
şunu da eklemeliyim. daha önceden localhost'da da denedim temayı. aynı şekilde resimleri ekledim. localhost üzerinden sorun olmadı. resimler sorunsuz göründü. fakat internete attığımda sorun çıktı. wordpress i sıfırdan kurmama rağmen yine sorun var. bunun kaynağı nedir anlamadım.

chmod ayarları fakat yapmadım hiç . bununla bi alakası olabilir mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5