İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress temada uzman sorusu

fatihto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elimdeki temanın style.css bölümünde şöyle bir alan var ve slider'daki konu bşlığının yerini adresliyor..

HTML:
#slider h2{font-size:15px;position:absolute;text-align:right;bottom:10px;right:0;margin:0 0 0 10px;padding:5px 10px;background:url(images/sprite.png) 0 -1160px repeat-x;border-radius:5px 0 0 5px}

ayrıca home.php'de de şu şekilde bu alanın içerisinde ne olması gerektiğini adresleyebiliyoruz,

PHP:
<div class="slide slide-<?php echo $counter; ?>"> 
<div class="thumb">
<a href="<?php the_permalink(); ?>">
<?php safirthumb(495, 270, '', true);	?>
</a>
</div>
<?php if(xoption('sliderHeading') == 'evet') : ?>
<div class="info">
<h2><a href="<?php the_permalink(); ?>">
<?php the_title(); ?> 
<?php comments_number('0<span> yorum</span>','1 <span> yorum</span>','% <span> yorum</span>'); ?></a>
</h2>
<!--info--> 
</div>
<?php endif; ?>
</div>

şimdi bu resimdeki alanı iki tane yapıp, resmin üst tarafındaki köşede yorum sayısını göstermenin yolu var mıdır ?

şu anki hali;

WnZly4.png

benim istediğim;

La4JX0.png

fatihto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çözdüm;

style.css'deki #slide h2 kısmını iki satır kopyaladım adını da #slide h3 olarak değiştirdim. ve bottom 10 olan değeri bottom 230 yaptım,

sonra da home.php'de slider-group div'inin içerisinde h2 alanını da kopyalayıp, adını h3 yaparak altına ekledim ve içerisine de yorum gözükecek şekilde güncelledim..

Bilginize

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi