İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Ultime Seo Eklentisi

ebulfeth

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere wordpressin en iyi seo eklentilerinden biri olan seo ultimate eklentisinden bahsedeceğim biraz.
Şimdi diyebilrisiniz ki bu eklentinin diğerlerinden farkı ne.Evet bence bir çok özelliği barındıran bu eklenti diğer seo eklentilerinden biraz daha farklıdır.
Googlede yıldızlı çıkma,Googlede videolu çıkma,Googlede harita olusutrma özelliği ve 404 hatalarını gösterme gibi bir çok özelliğe sahiptir.
mlphc.jpg

Module Manager : Bu bölümde hangi özelliklerin off hangilerininse on kalacagına karar veriyoruz ama size tyavsiyem resimdeki gibi olsun.Çünkü file editör dediği şey sizin robots.txt dosyanız yoksa onu yapmayı saglıyor.
404 Monitor : Bu bölümde herhangi bir linke tıklanmıs ve 404 hatası alınmıssa anında size bildiriyor.Bu bazen ziyaretci bazen yandex,google botları olabiliyor.

Code Inserter : Burada site içi linkleme yapıyoruz.<head> Tag bu kutucuga atıyorum ahmet yazarsanız yani anahtar kelimenizi yazarsanız header sitenin en üst kısmına linksiz sadece text olarak gözükür.Before Item Content ve After Item Content bölümlerinde ise anahtar kelimelerinize link verdiyseniz onuda aşağıda Deeplink Juggernaut baslıgı altında göstercem eger yaptısanız buda size tüm konularınızda yazı öncesi ve sonrası anahtar kelimenizi linkli olmus halde gösteriri.Vurgulamak isterim ki yazı ici linkleme yapmıyor.Footer link ekler gibi konuı öncesi ve sonrasına ekleme yapıyor.Footer kutucunda ise <head> Tag özelliğinin yaptıgı gibi footer e text kelime eklemenizi sağlıyor.
Deeplink Juggernaut : Bu bölümde link bölümleri ve Anchor Text bölümlerimiz vardır.Bu üstte bahsettiğim mevzuyu buradan yapıyoruz.Tabiki sadece onunla kalmıyor.Burada yapğtıgınız linklemeler yazı icinde o kelimeleriniz geciyorsa onalrıda linklemeye alıyor.Smart link seo gibi.
Link Mask Generator : Üstteki özöellikle benzer birşeydir.
Meta Description Editor - Meta Robot Tags Editor : Bu bölümleri zaten kendiniz görünce anlayacaksınıkz ne işe yaradıgını.Bu bölümlerin en güzel özelliğinden biri eger herhangi bir yazınızın acıklaması yoksa burada görüp hemen acıklama ekleyebilirsiniz.
Open Graph Integrator : Bu bölümde facebook,twitter gibi yerlerde nasıl cıkmak istediğinizi ayalıyorsunuz.
Diğer kalan iki üc kategori ise görüpte kolayca kavrayacagınız işlemlerdir.Peki yazıları nasıl ekliyoruz.All in seo eklentisi kullananlar bilir onun gibi birşey ama biraz daha gelişmişi tabi ki .
Ben videolu olarak biraz anlattım görüntü bulanık cünkü mb cok yüksek oldugundan kesmek zorunda kaldım oda bulanık oldu.Ama anlasılır muhakkak.
http://www.youtube.com/watch?v=aUzSx__PDmg
Benim anlatacakalrım bunlar.Benim bu her türlü işimi gören bir eklentidir.En azından söyle düşünün nerden baksanız 4-5 eklentinin yerini tutuyor ve size en azından sorgu,js,css v.s gibi şeyleri azaltmaya yarıyor bu sayede.​

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5