İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress videoplayer eklentisi !!

dewoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13

Son zamanlada bu konuyla ilgili oldukça fazla istek gelmeye başladı. Sitede kullandığım flash video playerı daha önce şurada duyurmuş ve kullanıma sunmuştum, ancak WordPress kullanıcıları kullanım konusunda ciddi sıkıntılar yaşadıklarından bahsettiler.
Ben de bu pek sevilen playerımızı yine WordPress kullanıcılarına kolaylık sağlaması amacıyla ufak bir eklentiye dönüştürmeye karar verdim. Eklenti yazma konusunda çok fazla bilgi sahibi olduğum söylenemez ama yine de ortaya hem ufak hem de işlevsel bir şeyler çıkardığımı düşünüyorum, özellikle bunun yazdığım ilk eklenti olduğunu göz önünde bulundurunca
icon_smile.gif

Egoplayer isimli bu yeni eklentimizi henüz WordPress dizininde duyurmadım ve yakın bir gelecekte duyurmayı da planlamıyorum. Şu an için yaptığı tek ve adam akıllı iş video yürütmek, yani henüz oynattığı video için “Sitene ekle” gibi işlevler sunmuyor ama bunun yanında swfobject.js gibi gereksiz kod yığınlarına da mahal vermiyor, herşey Google’ın sevdiği flash video player biçimine uygun yani.
Ekstra özellikleri ve admin paneli fonksiyonlarını Allah izin verirse bu işlere gerçekten zaman ayırabildiğim bir ara tamamlayıp eklentiyi “beta” sıfatından kurtararak adam akıllı duyurmayı planlıyorum. O zamana kadar diler ilk kullanıcı, diler “beta tester” kisvesiyle test ederek gözünüze çarpan eksiklikleri veya “şu da olsa iyi olur” şeklinde aklınıza gelen özellikleri bana iletişim bölümünden iletebilirseniz sevinirim.
Eklentiyi /wp-content/plugins/ dizinine aynı isimle (egoplayer) yükledikten sonra WordPress admin panelinden “Yüklü eklentiler” kısmından etkinleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanımı şimdilik manuel ama mümkün mertebe akılda kalır şekilde tasarlamaya çalıştım. Herhangi bir sayfaya veya posta video eklemek için; video dosyası, önizleme resmi, genişlik ve yükseklik bilgilerini girmeniz yeterli.
Kullanım:
1

[egoplayer video="http://site.com/video.flv" image="http://site.com/video.jpg" width="500" height="380"]

image=”" tagı tamamen opsiyonel. Yani eğer video için herhangi bir önizleme resmi kullanmak istemiyorsanız bu tagı es geçebilirsiniz, o zaman video için eklenti dizinindeki screen.jpg resmi varsayılan önizleme resmi olarak görüntülenecektir. Bu resmi kendi logonuz veya varsayılan video önizleme resminiz ile değiştirebilirsiniz.
Son olarak; eğer bu sitede duyurmadığım halde admin panelinizde Egoplayer ile ilgili herhangi bir güncelleme uyarısı alırsanız dikkate almayınız çünkü bu uyanık girişimcilerin iş başında olduğu anlamına gelecektir.

h.jpg

http://hotfile.com/dl/98070817/4d7fe76/egoplayer-v0.1-beta.rar.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5