İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress wordpress all in one seo ayarları

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Wordpress için wordpress all in one seo ayarlarını ayrıntılı olarak anlatabilecek varmı?

Benim linklerim şu şekilde ve seo eklentiside kurulu değil:
aaaaa.com/kategoriadi/konu-adi şeklinde. Eklentiyi aktif edince linkler yine bu haldemi olacak olmayacaksa bide onun indexinimi beklememiz gerekir.

Birde bu eklentinin ayarları yapıldığı takdirde bize katkısı % kaç olur?

T

trgy

Misafir
Linkleri değiştirmiyor all in one seo eklentisi. Sadece meta taglar ile ilgili değişiklik yapmana olanak sağlıyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Linkleri değiştirmiyor all in one seo eklentisi. Sadece meta taglar ile ilgili değişiklik yapmana olanak sağlıyor.

Peki seçtiğim link ayarlaması iyimi_? Ve eklentiyle ilgili ayrıntılı bilgilerde gerekiyor. Şimdi herşeyi karıştırmasın sonra uğraşmayayım.

T

trgy

Misafir
siteadi.com/konuadi.html olsaydı daha iyi olurdu. Ne kadar kısa url o kadar iyi.

Forumda olması lazım all in one seo ile ilgili ayarlar.

PlusBurakk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
All in seo pack metalarla ilgili ayarlamalar yapıyor. Keywords to meta özelliğiyle etiketleri meta keywords olarak ayarlayabiliyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
All in seo pack metalarla ilgili ayarlamalar yapıyor. Keywords to meta özelliğiyle etiketleri meta keywords olarak ayarlayabiliyor.

Ben kendim elle keywords girdim. Dediğin özelliği denedim ancak çok keywords oluşturdu. Böyle daha iyi şuanlık.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
siteadi.com/konu-adi.html ya da siteadi.com/konu-adi/ şeklinde ayarla.. ;)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
siteadi.com/konu-adi.html ya da siteadi.com/konu-adi/ şeklinde ayarla.. ;)

siteadi.com/konu-adi.html şeklinde yapılandırdım. Umarım index için ciddi bir sorun olmaz.

siteadi.com/konu-adi ile siteadi.com/konu-adi.html arasında bir fark yoktur sanırım.

Anasayfa indexlendi ancak konular daha indexlenmedi. Ek birşey yapmama gerek varmı yoksa bekliyimmi?

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Önemli olan burada Google'ın linkleri görebilmesi, o yüzden sonundaki .html'nin ekstra bir faydası/zararı yok..

Bir süre önce şöyle birşey duymuştum fakat ben inanmıyorum.. siteadı.com/konuadı/ şeklinde olunca Google arama motorları bunu klasör olarak algıyormuş.. :/

WordPress için "google-sitemap-generator" eklentisi kurulu değilse onu kurun ve Google webmaster ayarları kısmından Google'a tanıtın.. ;)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Site harıtasını kurup webmaster toolsa geçenlerde gönderdim zaten. Anasayfa indexlendide konular daha index almadı.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Burada domainin ön plana çıkar Gökhan.. Sıfır domainse biraz beklemen lazım.. ;)

T

trgy

Misafir
Eski indexleri var ise url yapısını değiştirirsen onu tanıması zaman alır hatta filtreye bile alabilir. Bizzat yaşadım. O yüzden siteyi ilk başta kurarken dikkatli kurmanızı öneririm bir dahakinde.

csfrag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sitemapı da gönderdiysen yapman gereken ufak bi şey kalmış. robots.txt yi de ayarladınızmı?

cmetin_88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
İyi günler arkadaşlar eklentiyi yükledim aktifleştirdim ekdeki resimdeki hatayı verdi ne yapmam lazım yardım ederseniz sevinirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5