İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress yardım lütfen

by_cezali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar wordpress'e yeni başladım hatta ilk defa site kuruyorum ben söyle birşey istiyorum mesela habertürk temasındaki gibi ana sayfada son açılan 5 yorumun slayt bir ekranda durmasını istiyorum birde kod felan verirseniz nereye yapıştıracağım onuda söylerseniz makbule geçer ikinci sayfanın yukarısına sayfalar yaptım katagöri tarzında ama ana sayfaya basınca ana sayfaya yönlenmiyor site ayrı bir sayfa açıyor onunda bir çözümü varsa lütfen yardımcı olun son olarak siteye daha içerik girmedim tema aşamasındayım bir baksanız ne eksiklikler var sitede adresi http://toparla.com/

birde sağa reklam kutusu koymak istedim beceremedim :)

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Habertürk teması nedir ne değildir bilmem ama slider işini görecektir diye düşünüyorum bunun için gerekli eklentiler mevcut.

Banner kısmı çok soluk kalmış ancak kategori ve tarih ikonları ile uyumlu bir rengi var. Aynı renkte bir logo veya küçük bir banner yaptırsan hiç fena olmaz ama uyumlu olmasına dikkat et.

Sidebarda ve headerin hemen üstünde olmak üzere iki adet arama kısmı var ikisinden birini kaldırmanı önerebilirim.

Sayfa url'leri ?p=1 şeklinde yani hala kalıcı bağlantı ayarlarını yapmamışsın %postname.%html şeklinde google amcadan yardım iste ve buna göre düzenle.

Categories alanında Katagoriler yazıyor benmi yanlış biliyorum yoksa Kategoriler mi yazman gerekiyor ? :)

Sosyal medya paylaşım araçların şahsen hiç hoşuma gitmedi. Şahsi görüşüm saksyBookmarks'tı sanırım adı o eklentiyi kullanman ( reklam yapmıyorum ve benim sayfam değil örn baknz : iyzi.net )

Meta sidebar'ını şahsen hiç onaylamıyorum bana göre görüntülenmemesi gereken bir sidebar.

Footer'da site ile ilgili bilgiler ( tasarımı, ismi, url'si ve iletişim gibi ) yer alsa daha hoş olur gibime geliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5