İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress'de Yeni Menü Oluşumu

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Geçtiğimiz günlerde bir ark. wp sitesinde 2.bir menü bölümü oluşturmak istediğini söylemişti ve ben dahil pek çok kişi ne yapmak istediğini anlamamıştık.Bugun bir sitemde böyle bir uygulama yaptıgım için işine yarayan ark.lar olabilir diye burdada açıklamak istedim.
Sidebar.php den temanıza uygun bir şekilde yeni bir menu bolümü koyduktan sonra, diger menuye çekmek istediğiniz yazıları "exclude" ile ayırıp; koymak istediğiniz menüye "include" ile entegre edebilirsiniz.
Kendi temamı kullanarak örnek verirsem;

PHP:
<div class="right_header">Simdiki Menu </div> 
                <div class="right_content"> 
                <ul style="margin-left:21px; margin-top:10px "> 
    <div class="cats"><?php wp_list_cats('sort_column=name&optioncount=0&hierarchical=0&exclude=20,3,38,62,95,50'); ?> 
        </div>

PHP:
<div class="right_header">Yeni Menu </div> 
                <div class="right_content"> 
                <ul style="margin-left:21px; margin-top:10px "> 
    <div class="cats"><?php wp_list_cats('sort_column=name&optioncount=0&hierarchical=0&include=20,3,38,62,95,50'); ?> 
        </div>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5