İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress'e Ajax Teknolojisini Katın

melank0lia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Az önce rastladığım güzel bir eklentiden bahsetmek istiyorum.Eklentinin adı Ajax Page Loader,şuan ki güncel sürümü 1.5 Ajax teknolojisini Wordpress’te kullanmayı zamanından beri şiddetle istemiş birisiyim,bu yüzden ajax ile ilgili eklentileri aradığım olmuştu.

Wordpress’e ajax teknolojisini neredeyse tamamen bu 2 eklentiyle katabiliriz sanırım.

Bu eklentilerden ilki olan Ajax Page Loader,sayfalar arası yumuşak geçişler sağlıyor.Yani bir sayfadan bir sayfaya geçerken herhangi bir yenileme olmuyor sitede.Bu şekilde hem şık geçişler hem de daha az kaynak tüketimi sağlanıyor.Eklentinin boyutu 27 kb kadar.

Eklentiyi indirmek için :

http://wordpress.org/extend/plugins/ajax-page-loader-15/

Yalnız eklentinin olumsuz bulduğum tarafı,adres satırında yazan adresin hiç değişmiyor olması.Hep anasayfadaymış gibi oluyor,tabi herkes için bir sorun olarak görünmeyebilir.

Diğer bir eklenti ise Ajax yorumlar.Bu eklenti sayesinde kullanıcı siteye yorum yaptığında yorum direkt olarak çıkıyor,sayfa yenileme olmuyor.Messenger’larda olduğu gibi.Fakat yorumlar genelde sonradan onaylandığından biraz gereksiz kalıyor gibi.Bu sitede yorumlar onaylanmadan yayınlansa da bu sefer de wibiya toolbar’ın da sabit kalmasına neden oluyor.

Ajax yorumlar eklentisini buradan indirebilirsiniz : http://wordpress.org/extend/plugins/ajax-comment-posting/

Sonuç olarak Ajax Page Loader eklentisinde adres çubuğunda ki url değişmediğinden,Wp ajax comment eklentisi Wibiya toolbar’ı eklediğinden bu iki eklentiyi de kullanamadım :) Yoksa çok güzel olurdu hani.

Kaynak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5