İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

~ Wordpress'e dair sorular

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
  • Öncelikle bir emlak sayfası için bir eklenti tarzı birşey bulunabilirmi. Bir çok yabancı emlak teması var ancak marez olduğu için indirip kullanmak istemiyorum. Eğer varsa linki yoksa yapımı için fiyatlandırmaya tabi tutarmısınız?
  • Akabinde emlak sayfası olduğu için arama alanının geliştirilmesi lazım. Yeni emlak eklenirken fiyatı, kaç oda kaç salon olduğu fiyat aralığı girilmeli ve detay aramadan kiralanacak veya satılacak, fiyat aralığı gibi bilgiler girilerek arama yapılacak. Şu ikisi hakkında bilgi gerekiyor.
  • Yanısıra Google_Sitemap_Generator'ü bir türlü kuramadım, hayır! Kurdum ancak 2 adet dosya oluşturacakmış ve 777 yazma izni vermek gerekiyormuş. Aracı bir program kullanmıyorum direk ftp'ye bağlanıyorum illa bu yazma iznini programlar aracılığı ile mi vereceğiz ? Değilse ftp'mden nasıl yazma izni verebilirim? Bu eklenti bahsedilen 2 dosyayı oluşturduktan sonra yazma iznini kapatmam gerekirmi ?
  • Artı olarak sonsuz adında başlayan bir mp3 sitesinin altyapısı wordpress olan bir çok sayfanın index'ini kendine yönlendirdiğini öğrendim. Htacces dosyaları ile ilgili bir açık bulmuş duyduğuma göre. Htacces dosyasına hek önlemine dair ne tür yazılar yazabilirim?(cgi-bin tarzı dosyaları okutturmayacakmışız gibi)
  • Önceki başlıklarda Htaccess'e hiç girmememi söyleyenler olmuştu bu yüzden varlığına hiç bakmadım ancak gördüğüm kadarıyla birazcık kurcalamam gerekiyor ve farkediyorum ki htaccess dosyam yok bu dosyayı nasıl oluşturabilirim?
  • Google'in indexlediği ancak bizim sildiğimiz konular 404 olarak adlandırılıyormuş ve 404.php yerine başka sayfalara yönlendirilebiliyormuş kullanıcılar htacc aracılığıyla bunu nasıl yapabilirim?
  • Kurulumu gerçekleştirdikten sonra bazı kaynaklardan elde ettiğim verilere göre setup(wp_config) dosyalarının silinmesi gerektiğinden bahsediliyor ve sidebarlara konulan log-in eklentilerinin açıkları olduğu söyleniyor bu ne kadar doğru acaba?

Ekleme: Güncel

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5