İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpresse Eklentili veya Eklentisiz Sosyal Paylaşım Butonu

Bityavrusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordpress için eklenti kullanarak ve eklenti kullanmadan Sosyal paylaşım butonu eklemeyi anlatacağım bu yazımda.

Eklentili Wordpress e Sosyal Paylaşım Butonu Eklemek

Belli başlı sitenize zarar verip yavaşlatmayacak eklentiler kullanarak Wordpress Sosyal Paylaşım Butonu Eklentisi ile Eklemeyi anlatacağım.

1) Social Sharing Toolkit Eklentisi

Social Sharing Toolkit Eklentisi ciddi anlamda çok güzel bir eklenti ve çok gelişmiş özelliklere sahip. Shortcode ' tan tuttun sitenizin sidebar kısmına ekleyebilmeniz için bileşenlere kadar seçenek sunan bu eklentinin desteklediği sosyal paylaşım siteleri listeside çok geniş. Social Sharing Toolkit Eklentisinin buton boyları , hizalama hatta referans olmak istemediğiniz sosyal paylaşım sitelerine nofollow tagı bile verebiliyorsunuz. Bu tag seo açısından önemlidir. Referans olmak istemediğiniz siteler var ise bu tag kullanılır. Bu eklenti hakkında anlatılacak daha bir şey yok, en iyi Wordpress Sosyal Paylaşım eklentilerindendir kesinlikle, kullanın ve kaliteyi görün derim :)

Social Sharing Toolkit Eklenti Sayfası

2) Wordpress Sharebar Eklentisi

Wordpress Sharebar eklentisinin sizi zorlayacak hiç bir ayarı yok. Bu basit Wordpress eklentisini yükleyip aktifleştirdikten sonra Admin Paneli > Ayarlar > Sharebar kısmından istediğiniz paylaşım sitelerini istediğiniz sırayla dizebilir yine aynı kısımda üst taraftaki settingsten twitter kullanıcı adınızı değiştirip Sharebar ile gerekli ayarları yapabilirsiniz. Bu eklenti sadece yazılarda gözükmektedir ben bu açıdan bunu kullanıyorum.

Wordpress Share Bar Eklenti Sayfası

Eklentisiz Wordpress Sosyal Paylaşım Butonu Eklemek

Eklenti kullanmadan sitenizi daha az yorarak ta Eklentisiz bir şekilde Wordpressinize sosyal paylaşım butonu ekleyebilirsiniz, bunun için en kolay yol kesinlikle SocialMediatabs.com 'dur !

CSS kodlarla uğraşmak yerine burdan 30 saniye içinde sosyal medya paylaşım buton kodlarınızı alıp header.php nin veya footer.php nin müsait bir yerine eklemeniz yeterli.

Socialmediatabs.com adresine girip aşağıda ki adımları izleyerek kodunuzu çok kısa bir sürede alabilirsiniz, isterseniz sing-up seçeneğinden üye olarak Sosyal medya paylaşım butonlarınızı düzenleyebilir ve o kodu yayınlayabilirsiniz. Kolay gelsin :)

eklentisiz-wordpress-sosyal-paylasim-butonu-ekleme.png

eklentisiz-wordpress-sosyal-paylasim-butonu-ekleme2.png

eklentisiz-wordpress-sosyal-paylasim-butonu-ekleme3.png

Bilgi paylaştıkça çoğalır diyerek kaynak göstererek paylaşımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum :)

Kaynak: Bityavrusu.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5