chat ege.net

WordPress'in Avantajları Nelerdir?

neleroluyo

Paylaşım Ekibi
Onaylı Üye
Katılım
9 Şub 2020
Mesajlar
31
Konum
İstanbul
Bu yazı içerisinde sizlere WordPress içerik yönetim sisteminin diğerlerinden avantajlarından ve en önemli özelliklerinden bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi piyasada Wix, Blogger, VBulletin, MyBB gibi platformlar bulunuyor.
* Dünya üzerindeki tüm web sitelerinin %30'u WordPress altyapısı ile çalışmaktadır.
WordPress'in Avantajları
Öncelikle wordpress, ücretsiz ve her türlü web sitesine uygun eklentiler, temaları barındırmaktadır. Wordpress kadar geniş yelpazesi olan hiçbir içerik yönetim paneli yoktur.
* WordPress'in yeni sürümlerini kendiniz indirip sunucunuza kurabilirsiniz. Fakat çoğu platformda hazır olarak kurulu gelir. Onların altyapısını kullanmak zorunda kalırsınız.
WordPress, geliştirilebilir durumdadır. Kodlara rahatlıkla erişebilirsiniz. Güncellemeleri panel üzerinden yapabilirsiniz.
* SEO açısından en uygun panel WordPress'tir. Editörü oldukça geniş kapsamlıdır. Resim altyazısından tutun resim açıklamasına kadar girilebilir. Bunlar neredeyse hiçbir içerik yönetim sisteminde olmayan özelliklerdir.
Kendi eklentinizi geliştirebilirsiniz.
Yazımızın sonuna geldik, tabii her şeyde olduğu gibi WordPress'te de bazı dezavantajlar var. Bunlardan birincisi çok uzmanlık istemesi, ikincisi ise hız probleminin aşılmasının zor olması. Epey deneyimli olmanız gerekiyor.


YAZAR: Miran Ekmen
 
Son düzenleme:
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst