İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress'te Büyük Değişiklik.

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
WordPress 3.2′ye ilişkin ilk belge WordPress geliştirme blogunda yayınlandı. Kesin bir özellik listesi olmamakla beraber taslak çalışmalar oluştu ve tartışmalar yapılıyor. Modası geçmiş teknolojileri kaldırılması ve her şeyin hızladırılmasına vurgu yapılması sonucu genel görüntü “hızlı ve hafif” olacağı yönünde.
PHP 5.2.4 gerekli olacak.Ek PHP 5 özellikleri bulunmayacak; bu sürüm sadece PHP’nin eski sürümünü düşürmek için olacak. MySQL 5 de ayrıca gerekli olacak.
WordPress yönetim panelinde IE6 devri bitti. IE6 için şimdiye kadar geliştirilmiş özellikler kaybolmayacak. Ancak panel IE6′da test edilmeyecek.
Oyalanmadan yazı yazmak için bir uygulama, şimdiki tam ekran uygulamasının yerini alacak. WriteRoom, OmmWriter ve diğer uygulamalardan ilham alınacak.
Güncelleme kolaylaştırılacak, sadece güncellemede değişen dosyalar yükseltilecek.
Çeşitli hız optimizasyonları ile kaputun altında Wordrpess daha hızlı çalıştırılacak.
18 Mart’ta yapılan resmi açıklamaya buradan, 30 Mart’ta yapılan geliştirici münakaşası sonucunda yapılan iş bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Wpgezegeni

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Evet şuanlık öyle görünüyor. Gelişmiş olduğu kadar sıkıntı da çıkaracağını düşünüyorum aslında. Çünkü diğer güncellemelere göre çok fazla değişiklik var.

Biz acemiler heralde biraz zorlanacaz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5