İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress'te tablo ekleme sorunu

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
wordpress'te yazı editörüne, örneğin word'de yer alan bir tabloyu kopyalayıp yapıştırdığımda ve yazı yayınlandığında tablonun kenar çizgileri içerikte çıkmıyor.

bu problemin çözümü hakkında ne yapılabilir?

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Daha önce bu sorun benimde başıma geldi wordpress için geliştirilmiş bir eklentiyle bu sorunu çözdüm.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bir eklenti var fakat bu eklenti malesef benim işime yaramadı, word'de hazırlanan tablonun kopyalanıp, yazı editörüne yapıştırılması durumunda kenar çizgileri çıkmıyor.

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Ne kadar uzun bir liste ekleyeceğinizi bilmiyorum fakat bu eklentide satır ve sütün sayısını siz yazıyordunuz ona göre oluşan tabloya içeriği ekliyordunuz. Yani çizgilerle işiniz olmaması lazım.

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sizin bahsettiğiniz eklenti wp table eklentisidir.Ama xgitarx arkadaşımızın söylediği şey farklı bir şey ve aynı sorun bende de var.Wordden kopyaladığım tablo çizgilerinin hiçbiri çıkmıyor.Tema kaynaklı bir sorun galiba ama bu çizgilerin çıkarılmasını nasıl sağlayabiliriz?

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar bu problemin çözümünü bilen yok mu gerçekten her yeri arıyorum ama hiç bir yerde cevap bulamıyorum

by_karahan

1
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya html kısmına geçip <td> <tr> lerle kendi tablonuzu yazacaksınız, ya da wp table reloaded eklentisi kullanacaksınız

Manuel yapacaksanız eğer, <tr> satır, <td> ise hücre oluşturmak için kullanılır.Ve border kenar çizgisidir. Örnek bir kod betiği,

HTML:
<table border="2" bordercolor="black">

<tr> <td> 1. satır,1. hücre </td> <td> 2.hücre </td> <td> 3.hücre </td> </tr>

<tr> <td>2.satır </td> <td>2.hücre </td> <td>3.hücre </td> </tr>

</table>

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
teşekkür ederim moderatörüm ama bu şekilde yapmak epeyce zahmetli normalde wordden kopyalayıp yapıştırdığımda direkt olarak çıkması lazım ama çıkmıyor.Sizin dediğiniz gibi kendim yapmaya kalkarsam çok uzun zamanımı alacak.Bununla ilgili olarak acaba style.css kısmında yapılacak bir değişklik olur mu? mesela demin başka bir tema yükledim o temada çizgi belli olmadı ama her satır arası iki renk ile oluyor.Ama benim şu anki temada hiçbir çizgi yok.

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
tablegen.nfshost.com işini belki görür.

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
teşekkür ederim hocam ama vermiş olduğunuz online table yapımını wordpressde zaten wp table eklentisi ile yapabiliyorum.Tek tek yazıları girmek çok uzun zamanımı alıyor.Benim anlatmak istediğim tam olarak şu;

hatta resimli örneğini vereyim

Ekli dosyayı görüntüle 3468

Yani ben wordden tablolu bir yazıyı wordpress'e kopyaladığımda wordpress'dede çizigli şekilde gözükmesini istiyorum.Her yeri araştırıyorum ama bunun nasıl giderileceğine dair bir tek çözüm bile bulamadım.

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar şöyleki blogger editörüne yapıştırıyorum ve blogger editörü hemen kodu tanıyor.Wordpressin word tablosunu tanıyamadığı kod ise şu :

<div class="WordSection1">
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" class="MsoNormalTable" style="border-collapse: collapse; margin-left: 2.0pt; mso-padding-alt: 0cm 2.0pt 0cm 2.0pt; mso-table-layout-alt: fixed;"> <tbody>
<tr> <td colspan="6" style="border: solid windowtext 1.0pt; mso-border-alt: solid windowtext .75pt; padding: 0cm 2.0pt 0cm 2.0pt; width: 488.45pt;" valign="top" width="651"> <div align="left" class="Style3" style="margin-left: 40.3pt; text-align: left;">
<span class="FontStyle12"><span style="font-size: 10.0pt;">

Wordpress editörüne bunu tanıyabilmesi için ne yapmamız gerekiyor?

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ekli dosyayı görüntüle 3469
editörde visual'dan html'e geçersen kod olarak ekleyebilirsin.

Hocam evet onu yapabiliyorum zaten ama benim demek istediğim wordden yazıyı kopyalayacağım direk çıkacak.yani worddeki yazıyı blogger editörüne yapıştırıp,ordan kodu alıp wordpress editörün htmlsine gömmek uzun alıyor.

Benim sorun şöylede çözlebilir aslında;

ben wordden direkt yapıştırdığımda html de şöyle gözüküyor:

<table border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tbody>
<tr>
<td colspan="6" valign="top" width="651">
<p align="left">

bunlara renk değerini veya borderlerin renklerini wordpress'in neresinden tanımlayacağım.function.php gibi bir yerden tanımlanacak ama işte onu nereden yapacağımı bilemiyorum.Benim istediğim tam olarak bu....

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
<table style="css kodu"
<tr style="css kodu" şeklinde...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5