İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WP Mevcut Tema Üzerinde Yapmak İstediğim Değişiklikler

Gmail

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://artexor.com/work/crates/

Kendi kişisel bloğum için bu temayı kullanmaya karar verdim ama bazı değişiklikler yapmak geliyor içimden.

İlk tecrübem bu ve kodlarla aram kötü sayılacak derecede.

Yapmak istediklerim ilk olarak üst menüye kendi istediğim simgeleri eklemek. Mesela ev yanında menü iconu onun yanında about me gibi bir sekme. Oraya istediğim şeyleri ekleyebilir miyim?

Diğer istediğim şey ise ana sayfada ki postların içinde olan resimlere tıklandığında post sayfası değil de aynı sayfa içinde büyük hali görüntülensin, kapatınca sayfa kaldığı yerden devam etsin. Bu olayın adını bilmiyorum ama anlatabildim umarım.

Ayrıca altta bulunan older entries sekmesine basınca yeni sayfa değilde açılacak sayfayı mevcut postların altında açma imkanım var mı ?

Bu üç özellik temaya eklendiğinde hayalimdeki tema özelliğini taşıyor desem abartmış olmam.

Ücretli yaptırmayı düşünmüyorum. Hem maddi durum, hemde öğrenme isteği yüzünden bana yardımcı olacak değerli bir arkadaş varsa çok memnun olacağım.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Yapmak istediklerim ilk olarak üst menüye kendi istediğim simgeleri eklemek. Mesela ev yanında menü iconu onun yanında about me gibi bir sekme. Oraya istediğim şeyleri ekleyebilir miyim?
Mümkün'dür. Tek yapmanız gereken index.php içerisinde yer alan dynamic buton çekme kodunu kaldıracaksınız. Bunun yerine statik olarak link vereceksiniz. Yani herhangi bir sayfa veya kategoriyi "menu" alanından ekleyemeyecek hâle gelecek. Yani hepsini el ile index.php'ye gireceksiniz, tam gerekli yere. Eğer "menü"deki alanları admin panelinden eklemek istiyorsanız bu sefer de css dosyalarını istediğiniz şablona göre düzenleyeceksiniz ardından bu düzenlemeye göre tekrar düzenleyeceksiniz.

Diğer istediğim şey ise ana sayfada ki postların içinde olan resimlere tıklandığında post sayfası değil de aynı sayfa içinde büyük hali görüntülensin, kapatınca sayfa kaldığı yerden devam etsin. Bu olayın adını bilmiyorum ama anlatabildim umarım.
Bunun için index.php'deki permalink'ti sanırım o kodu silmeniz gerekiyor. Yani sadece resme tıklanınca otomatik o konuya gitmesini sağlayan linki sileceksiniz, resmi yine çekecek. Büyük hali görüntülenmesi içinde tüm sayfalarda geçerli olması için bir eklentisi var bunun şimdi tam adını hatırlayamıyorum kısa bir araştırmayla öğrenirsin.
Ayrıca altta bulunan older entries sekmesine basınca yeni sayfa değilde açılacak sayfayı mevcut postların altında açma imkanım var mı ?
Bu olayı tam olarak bende bilmiyorum. Lakin o dediğin şekilde basınca otomatikman alta doğru devam eden bir tema bul. Kod yapısına bakarak yeni bir kod yapısını bu temaya uygula. Diyebileceğim, tavsiye edebileceğim yol bu.
Başarılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5