İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wp neden ftp bilgisi ister?

serdar41

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blogumda mesela güncelleme yaparken wp web sunucunuza erişmelidir diyor ve ftp bilgilerini istiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
otomatik güncellemelerde dosyaları sizin ftpnize çekmek için kullanılıyor o şifreler, bunun çözümü yok, ancak manuel güncelleme yaparak çözebilirsiniz

serdar41

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
manuel güncelleme yaparken de istiyor ftp şifresini, sanırım wp kurarken eksik bi dosya yükledim sanırım,teşekkürler.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
ftp ye şifrelerin olmadan girebileceğini düşünüyorsan yanılıyorsun

serdar41

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FTP ye şifresiz elbette girebilmek zor. Sanırım anlatamadım; admin panelinde iken mesela bi eklenti güncellemesi yaparken ftp şifresi istemesi sıkıntım. Başka bir sitemde böyle bi sorunla karşılaşmıyorum.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Diğer sitelerde "şifremi hatırla" dediniz de ondan mı direkt bağlanıyorsunuz ? Normal şartlar altında ister ftp şifre bilgisini çünkü.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Diğer sitelerde "şifremi hatırla" dediniz de ondan mı direkt bağlanıyorsunuz ? Normal şartlar altında ister ftp şifre bilgisini çünkü.

Yok ya . Benim ilk başda da öyleydi sonra paneldeyken bir kutucuk çıktı ftp bilgisi ve şifresini girdim daha hiç sormuyor .

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
FTP ye şifresiz elbette girebilmek zor. Sanırım anlatamadım; admin panelinde iken mesela bi eklenti güncellemesi yaparken ftp şifresi istemesi sıkıntım. Başka bir sitemde böyle bi sorunla karşılaşmıyorum.

Merhaba,

Panelden bir eklentiyi güncellemek istiyorsanız FTP bilgisi istemesi normaldir. FTP bilginizi girmek istemiyorsanız; panelde güncellemesi çıkan eklentiyi WordPress › WordPress Plugins adresinden bulun ve FTP'den ilgili eklentinin üzerine yazdırın.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Bende de istemiyor. Güncelleme varsa güncelle diyorum ama bilgi falan sormuyor.

serdar41

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklım karışmadı desem yalan söylemişim olurum :) Şimdi ftp şifresini istemesi sanırım sıkıntı yaratmıyor fakat peki o zaman bir sitede isteyip diğer sitemde istememesi aklımı karıştırdı? Bu neden kaynaklanabilir acaba? host kaynaklı olabilir mi acep? yada eklenti mi?

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
wp-config.php dosyası içerisinde /* Hepsi bu kadar. Mutlu bloglamalar! */

ifadesinin altına;

Kod:
/* FTP Bilgileri */
define(‘FTP_HOST’, ‘ftp.siteadi.com’); //* FTP Adresi
define(‘FTP_USER’, ‘kullanici’); //* FTP Kullanıcısı
define(‘FTP_PASS’, ‘parola’); //* FTP Parolası
// SSL desteği varsa ve kullanmak isterseniz
// Aşağıdaki değeri true, eğer SSL desteği yoksa false yapınız.
define(‘FTP_SSL’, true);

kodlarını kendinize göre düzenleyerek ekleyip kaydediniz , bundan sonraki wp-admin güncellemelerinde yada yüklemeleri için FTP bilgisi istemeyecektir.

canguldur

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
bu eklentiyi kur bundan sonra istemez.

FTP Upgrade Fix

umarım işine yarar.

yumuX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ftp dizinine dosya yükleneceği için istiyor. Özellikle güncelleme yapıldığı zamanlarda ya da başka bir eklenti dosyası yüklemek istenildiğinde karşımıza çıkıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5