İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wp Sitelere Zararlı Yazılım Bulaşmış!

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Arkadaşlar wordpress tabanlı sitelerine virüs bulaştığını söylüyor.Sizde de böyle bir şey oldu mu,bende de oldu da?Nasıl kurtulacağız bundan biri yardım edebilir mi bana ?

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Nasıl kaynak?Wp Sitelerde böyle bir olay var ve benim sitem de etkilendi .Nasıl düzeltebilirim

kaiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar wordpress tabanlı sitelerine virüs bulaştığını söylüyor.Sizde de böyle bir şey oldu mu,bende de oldu da?Nasıl kurtulacağız bundan biri yardım edebilir mi bana ?

Bakin yukarda siyah renk icerisine almis oldugum bölümde,wp tabanli sitelerine virüs bulastigi söylüyor!

Bende,kaynak?Yani kim söylüyor?

Wordpress.org'mu yoksa wordpress.com'mu? diye sordum.Aciklamanin kaynagi nedir.

Edit:

5 adet wp sitelerimden hic birisinde virüs yok!

Ftp ye girip virüs hangi dosyanin icerisinde bulup sileceksiniz.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Hocam pm attım bu işi halletmem gerekiyor ziyaretçiler korkup kaçar yoksa :(

diablo34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iki adet wp sitemin içerikleri kayboldu. daha oncede eklentiler kaybolmuştu... bu virüs ten kaynaklanabilrmi?

kerem96

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam yaklaşık 1 ay önce bu sorun benim blog sitemin de başına gelmişti.Hosting firmanla iletişime geç onlar halleder.Halledemezse tekrar bana gel :)

buark9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Benim sitemde wordpress tabanlı ve virüs yok yani sizin sitenizde olan virüsün wordpress kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Ama sitenizde virüs olduğu doğru barisbey.com a girdim site açıldı daha sonra virüs programım bağlantıyı kesti. Kullandığım virüs programı: Eset Smart Security 4.2.71.2. Sitenizin dizininde bulunan dosyaları FTP den gözden geçirin virüs taraması yapın.

4thz6.png

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5