İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wp siteme db yükleyemiyorum

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar wp siteme db yükleyemıyorum
içe aktar diyorum yüklediğim dosya 2.5Mb
Bilgisayarınızdan bir dosya seçin: (Maksimum boyut: 2MB)

Yüklenen dosya php.ini'de belirlenen maksimum_yükleme_boyutunu aşıyor.
bu sorunu nasıol çozebilirim maksimum boyutu nasıl arttırabilirim yada db yi nasıl küçültebilirim

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
db yi kayıt ederken bir seçenek vardı dışa aktarırken 2048KB tan böldürüyordun.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yada hostçunla konuş limiti yükseltsin.
olmadı db si bölerek al arkadaşın dediği gibi ama 2mb limit cidden düşükmüş ücretsiz hosting falanmı kullanıyorsun

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://rapidshare.com/files/161028442/SQLParcala2.exe.html

buraya program yükledim programı virus taramasından geçir.

Programda sql dosyasını secip parçala dediginde sql in oldugu yerde SQLParcala2Versiyon10 isimli bir klasor olusacak onun içine gir ve ilk olarak dosyaadı_datayapilarim.sql isimli olanı import et ( içerik aktar) sonrada sırası ile digerlerini import et..

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess klasorunuzun içerisinde bulunan kodlarınız bunlardır

PHP:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

Bu koldarı silip yerine aşağı kodları yazın ve kaydedin

PHP:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
</IfModule>

#Change upload limits
php_value memory_limit 34M
php_value post_max_size 33M
php_value upload_max_filesize 32M
php_value max_execution_time 600
#Change upload limits end
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
</IfModule>

# END WordPress

Artık 32 mb yukleyebilirsiniz. kolay gelsin

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://rapidshare.com/files/161028442/SQLParcala2.exe.html

buraya program yükledim programı virus taramasından geçir.

Programda sql dosyasını secip parçala dediginde sql in oldugu yerde SQLParcala2Versiyon10 isimli bir klasor olusacak onun içine gir ve ilk olarak dosyaadı_datayapilarim.sql isimli olanı import et ( içerik aktar) sonrada sırası ile digerlerini import et..

Program virüslü :) birde bu program sanırım ilk parçadan sonra hata veriyor. Yani bir xml dosyasını 10 parçaya böldügünüzde ilk parça çalışır ve diğrlerinde hata verir. En zahmetsiz yontemi .htaccess yontemidir. En azından ben oyle biliyorum

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) bu sql parçalamak için xml degilki :) birde viruslumu kontrol etmedim harddiskte duruyordu
ve arakdaş xml degil sql yüklemeye çalışıyor phpmyadmin den.. ayrıca programdaki virus hatası nedir ? ben virus programı kullanmıyorumda..

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) bu sql parçalamak için xml degilki :) birde viruslumu kontrol etmedim harddiskte duruyordu
ve arakdaş xml degil sql yüklemeye çalışıyor phpmyadmin den.. ayrıca programdaki virus hatası nedir ? ben virus programı kullanmıyorumda..

axzel sen admin panelinden içe aktar kısmından wordpress'e sql dosyası yükledin mi çok merak ediyorum :)) Arkadasın aldıgı hata admin panelinde veriyor ;)

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet öyleymiş hazır sistemler ile pek ilgilenmiyorum daha dıgrusu ilgilensemde böyle bir yöntem kullanmadıgımdandır.. ayrıca ceycey benim verdigim prorgam işine yaramaz sanırım admin panelinde ..

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar herkese çok teşekkür ediyorum
biRtuRk o iş tamam 32mb oldu:D
ama bu sefer de
/home/cizgi/public_html/wp-content/uploads/2008/11 dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

boöye bi sorunla karşı karşıyayım nasıl giderebilirim acaba

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar herkese çok teşekkür ediyorum
biRtuRk o iş tamam 32mb oldu:D
ama bu sefer de
/home/cizgi/public_html/wp-content/uploads/2008/11 dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

boöye bi sorunla karşı karşıyayım nasıl giderebilirim acaba

Admin panelinden ayarlar> çeşitli kısmında sizin dosyalarınızın yuklendiği yer " /wp-content/uploads " şeklidir.

Siz bunu " yukle " veya istediginiz bir şekilde değişitirin. ftp nizin ana dizininde " yukle " diye bir klasor olusturup chmod 777 olarak ayarlayın ve hemen aşağıda dosyaları aylık klasorde sakla diye bir şık göreceksiniz. Bunu deaktif edin.

Not : " yukle " ornek olarak verilmiştir.

Sonra tekrar deneyin. Eğer başarıları olamazsanız msn uzerinden gelin yardımcı olurum kolay gelsin

kubra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tablolar ayrı ayrıda yüklenebilir bu tarz problemlerde

kubra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani wordpresse ait olan veri tabanında birçok tablo bulunmaktadır, örneğin wp_post, wp_user, wp_comment gibi siz önce wp_post sonra wp_user ayrı ayrı olarak atabilirsiniz.

Shun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hazır konu acılmışken bende problemimi bildirsem bir sakıncası olmaz umarım aynı sorun bendede var dediklerinizi yaptım oldu ama bu defada yukledigim db'ki konuların hic biri gozükmüyor sitede sebebi ne olabilir acaba ?

wp-adminde yuklendi diyor ama konuların hicbiri gorunmuyor

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Problemi şimdi gördüm cevabı basit, host aldığınız yere söyleseydiniz hemen sorunu çözebilirlerdi. Local'den girdiklerinde o 2mb lik sınır kalkıyor, host sağlayıcınızın size verdiği limitle alakalı bi durum yani.

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hazır konu acılmışken bende problemimi bildirsem bir sakıncası olmaz umarım aynı sorun bendede var dediklerinizi yaptım oldu ama bu defada yukledigim db'ki konuların hic biri gozükmüyor sitede sebebi ne olabilir acaba ?

wp-adminde yuklendi diyor ama konuların hicbiri gorunmuyor

Yüklemiş olduğunuz database'i yayınlanmış yazılarda ve taslaklarda görebiliyor musunuz ?

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sql dosyalarını tablo ve içerisindeki insert edilmiş verileri alarak tek tek update etmek en sağlıklısı, durup dururken server'i kasmanın bi manası yok. WP gördüğüm kadarıyla database'e XML update ederken çoğu kez problem yaratıyor.

Öte yandanda update edilmiş dosyada karakter hataları veriyor çoğu kez, php.ini dosyası hemen hemen tüm serverlarda default ayarları ile bırakılıyor, eğer gd library yada herhangi bir extension kullanılıyorsa, sadece gerektiği kadar editleniyor. Bu olayı yukarıdada belirttiğim gibi sql dosyasını bölerek aşabilirsiniz. "Yok ben onunla uğraşamam" diyorsanız ben, "uğraşın" derim. Çünkü elle tutulur, gözle görülür daha basit somut bir yordam yok :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5