İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wp siteme video ve pdf dosya atıp indirme linkini nasıl yaparız?

turkish.trader

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar
Bu işlerde henüz yeniyim forumdada aradım ama bulamdım
wordpress siteme video,pdf ve microsoft office(word,excel )dosya yükleyeceğim.(hostuma ftp den)
sonra bunları indirmek için link vereceğim ama)))
Bilmiyorum kendi kendime denedim birşeyler ama işte bilmiyoruz.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

2. konu
daha önce domainim domainadı.com sonra aynı isimde fakat sonu net olan bir domain aldım.veritabanını kurdum wordpress KURMADIM. Fakat yeni aldığım domaine girince sonu com olan açılıyor bende veritabanın sildim domaini kurulumunu kaldırdım. Ben nerde hata yaptım bu işte?

Cevap verebilecek uzman arkadaşlara çok teşekkür ederim

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
1. videoları pdfleri xml leri zipleyip sunucuya atabilirsiniz
2. yeni alıp kurduğunuz wordpress sitenin cpaneline bağlanıp, phpmyadmin kısmından veritabanını seçip, option kısmından site adresini .net olanla değiştirmelisiniz.

turkish.trader

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Satın Depresan

yukarda anlattıklarınızı yaptım. ben ftp den hangi siteme bu indirme linklerini vereceksem o siteye girdim. public_html kısmına değil normal alana bir dosya açtım belgeler adında istediklerimide oraya attım sonra tarayıcıdan yeni sekme açıp siteadresim.com/belgeler/dosya adı.pdf veya /zip diye ggirdim ama olmadı.Ben sunucuda nereye atmalıyım bunları veya dosya oluşturmalımıyım ?

Cevabın için teşekkür ederim

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
public_html içine atmalısınız zipli dosyaları

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5