İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

www.adsense-checker.com

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yeni buldum bu siteyi , adsense kodunuzu forma yazıyorsunuz , submitten sonra size , bir banner kodu veriyor.

bunu sayfanıza yerleştiriyorsunuz(ads olan her sayfaya), ondan sonra aşağıda gördüğünüz gibi banner yeşil ise , problem yok , eğer kırmızıya dönmüşse problem var demek ,

birileri sitenize ads saldırısı yapıyorsa yada sizin kodu başka sayfalara filan koymuşlarsa uyarıyorum diyo !!

benim incelemem bu kadar , birazda siz siteye bakıp yorumlarmısınız , gerçekten işe yarayabilirmi.
http://www.adsense-checker.com/
secure-site.jpg

ingilizce
AdSense Checker
We are offering a FREE service for all webmasters who use
Google AdSense.

Generate the code and paste it into all of your pages that contain AdSense.
It will check to see if your pages have been heked and you will know instantly if someone is using your site for their own profit.

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece bunu öğrenmek için sizce kendinizi riske atmaya değer mi?
bence kodunuzu paylaşmayın

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kodu paylaşmamakla ne var anlamadım,
yani sitene girip kaynağı görüntüleden mesela alamaz mıyız?
gizli bir şey değil ki bu kodlar...

ee millet sırf o kodu almasınlar diye kaynak kodunu gizleyen scriptler kullanmıyormu zaten? :)

kötü niyetli kişiler kodu alıphangi bir websayfasına yerleştirip banlatmak için uğraşabilirler diye düşünmüştüm

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana biraz saçma geldi açıkcası...

diyelimki verdik kodu adamın koduda ekledik siteye..
ve ben o kodu 20 sitede kullanıyor varsayarsak bu adam benim diğer 20 sitemi nerden bulup taracakta bana kodunuz kullanılıyor diyecek...
diyeceksinizki saldırı varsa onu gösterir yaw arkadaş adsense reklam kodlarına müdahale edilemezken bu adam saldırı olduğunu nasıl anlayacak.

Bence bunu yapan vatandaş şu amaçlı açmış olabilir.
diyelimki bunu 100 kişi kullansa 100 backlink ohh valla ne ala mualla...

aslında iş ortada en basit yoldan backlink toplamak...

Güzel taktik aslında

Bu benim görüşüm tabi..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
ee millet sırf o kodu almasınlar diye kaynak kodunu gizleyen scriptler kullanmıyormu zaten? :)

kötü niyetli kişiler kodu alıphangi bir websayfasına yerleştirip banlatmak için uğraşabilirler diye düşünmüştüm

İsteyen kaynak kodlarını gizlemeye çalışsın. O sadece kendini aldatmış olur.

o kaynak kodu öyle ya da böyle görülüp içindeki kod alınır.

Kısacası arkadaşım kaynak kodları hiç bir zaman gizlenemez...

Uygulamaya gelince, adsense hesabını riske atmaya değecek kadar önemli bir uygulama gibi gelmiyor bana...

Ama bir sakıncası olmadığı kararına varırsam kesinlikle kullanırım. Güzel bir düşünce...

Mywedding teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5