İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

www.kafkef.net (Sabit Fiyat)

CyberCoup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain Adı : kafkef.net
Bitiş Tarihi : 10 Şubat 2012
Registar Firması : PRATIX.NET.TR
Sabit fiyat: 100 TL
İletişim: +90 545 234 4947

Notlar : Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz)'in şarkılarında en çok kullandığı mahlasıdır. Mevcut hayran sitelerinin durumlarına ve alan adlarına bakıldığında yeterli optimizasyon sağlandığı sürece rakipleri arasında hızla yükselebileceği aşikardır. Elbetteki başka alanlarda da kullanılabilir. Tamamen alıcının tercihine bağlı. Ayrıca anlamı için bakılabilir:

“Kaf Kef ” Sagopa Kajmer’in (Yunus Özyavuz) son zamanlar da daha sık kullanmaya başladığı en ünlü mahlasıdır. Halen üzerinde çok konuşulan bu kelime birçok anlama gelmektedir.

Gördüklerime İnanmam Gerek adlı parçada Sagopa Kajmer Kaf Kef’i şu sözlerle anlatıyor: “mahlasımın anlamı; kaf dağının kaf’ı ve ölü kefeninin kef’i“.

Küçük bir araştırmayla elde edilebilecek bilgiler ise şunlardır:

* Kaf Dağı’nın Kefenini simgeler yani anlamı Uzak Ölüm‘dür.
* Kef’in aynı zamanda Kaf Dağı’nın ardındaki bi cin olduğuna inanılır.
* Kaf Kur’an-ı Kerim’de bazı sırları da simgeliyor.
* Arap alfabesinin iki harfidir.
* Kafkef farsçada kaos demektir.
* Kaf Kuzey Anadolu’da bulunan bi fay hattıdır.

Son olarak arapçada kader kelimesi kaf ile yazılırsa kader, kef ile yazılırsa keder diye okunur. Şair Nedim ise bu anlamı şu sözlerle dile getirmiştir.

benim kaderim kaf ile değil kef ile yazılmış…
kader değil de keder midir…âh hüzün…câna cânândan dokunan…maksudun cilvesi…rahmeti…âh hüzün…derd gibi gelip de hâne-yi gönülde sultan oluşun…sükûtu tac, tefekkürü taht edişin…

Şair Nedim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5