İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

www.tele.com.tr yaptı yapacagını...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yenei katılan http://www.tele.com.tr/ webmasterlar için yapılan kazanç kapısının bana göre cok mantıksız kuralları yüzünden benei attılar..

Atılma sebebim gercekten kural ihlali olsa bişi demicem ama mantıksız davranıyorlar..

Onların sitesinde yeterli banner yok olanalrda benim tasarıya uygun degil. Hatta cok kişiye uygun degil sadece 468*60 herkese uyuyor bende sitende 160-30 boyutunda bir alanım boş oldugu için o alana onalrın dergielrinin resmini koydum..

tele_tel.gif

Kullandıgım banner buu buyrun bakın..

Yani gidip bedava mp3 - melodi şeklinde aldatıcı banner kullanıp haksız kazanç elde etmedim zaten 4 günde 16 tık olmuş.. yani bu işte hile gören varmı..

sizler ne düşünüyorsunuz..

ben başka sponsorlara içirikleir ile ilgili farklı banner yapıyorum ve daha fazla hizmet veriyorum hatta onalr bile menun kalıp onalr kensi sitesine koyuyo banner.. ama bu ..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitelerine hiç girmedim veya araştırmadım sadece bu forumda açtıgı topici okumuştm orda aynen şöyle yazıyor...
2- Metin linklerde link metninin değiştirilmesi, banner linklerde banner'ın belirtilen boyuttan farklı bir boyutta yayınlanması

gördüğün gibi boyutun değiştirilmemesini rica etmişler kısacası kural ihlali... sana göre olmasa bile onlara göre kural ihlali..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ama uyarı yapabilrilerdi hesabı kapatmaları sacma degilmi.. peki bu kadar kurallara sadıkalr neden 2 iş günü içersinde ödemeniz yapılıyor deniliyorda neden 5 gün önce nedne yapılamdı..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kimse uyarı yapmıyorki. atma hakkı vardır kural ihlali varsa

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben fikrimi söyledim kural ihlali ile dediğim yanıltıcı banner kullanmadım kendi bannerları sayılır.. benim kızdıgım nokta bu tam kural ihlali degil..

ama neyse ben şahsen devam etmeyi düşünmüyorum etmemde artık.. kimseyede önermem.. ( kişisel fikrim )

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ama bu tür başlık açman hatalı bence..duyanda katliam var sanacak. hoş değil yani ( bu da benim fikrim )

S

Senbul

Misafir
Kurar ihlali yapmıs tamam ama ; yanıltıcı bir banner kullanmamıski ;
En azından bir uyarı yapılabilir.

D

dnturkey

Misafir
atılması çok saçma olmuş sahtekarlık felan yapmadığı ortada yani.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ortalikta bir sozlesme vardir, X bir yerle calisirken " ben sizin reklam boyutlarini begenmedim onun icin 1024x768 reklam yaptim kendim" derseniz sizle sozlesmesini feshetme hakki olur. Bu yuzden bence bunu yapmadan once yaptigin calismayi onlara gonderip, "boyle boyle dusunuyorum yapmamda bir sakinca var mi" diye sorabilirdin.

A

Ata

Misafir
bencede banlamaları sacma hile yok sonucta yine onların bannerini kulanmışlar aslın bu sponsorlar webmasterlere göre banner yapsalar böyle sorun lar yaşanmaz herkez bannerin boyutları uyucak diye bir kanun yok sacma bir uygulama birde 5 ytl hemen onaylandıktan sonra hesaba yatırmamlarıda ilginc ve eksi bir davranış

odevsiteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okumuyor musunuz, yoksa şu cümle çok mu karışık geliyor:

"Sitenize uygun özel bir banner ölçüsü varsa bize bildirin, o ölçüde banner hazırlayalım."

Sözleşmedeki 5 YTL ile ilgili madde:

Havalenin yapılabilmesi için linkin veya banner'ın bulunduğu adresle birlikte banka hesap bilgilerinin bilgi @ tele.com.tr adresine ulaştırılması gerekmektedir.

Sözleşmeyi ihmal etmediği ve bize "banner'ı yerleştirdim, hesap bilgilerim şu" diye mail attığı halde 5 YTL'si 48 saat içinde gönderilmeyen var mı? Yok... Sanki bizim amacımız hit ve abone kazanmak değil de, kuralları uygulamamakta direnen ortaklarla didişip hesap dondurmak... Kurallar da binlerce değil: Başvurduğunuz site dışında sitede yayınlamayın, kodu değiştirmeyin, hile yapmayın. Bu üçünü başaramıyor musunuz gerçekten?

Sözkonusu kişi "Kurallara uymuş" diyebiliyor musunuz? Hayır. Ne diyorsunuz? "Kurallar saçma, kendisi banner yapabilmeli..."
Kuralları saçma bulan ortaklık programına katılmasın... Kuralları kabul edip sisteme katıldıktan sonra kuralı ihlal edip ödeme istemek, ödeme yapılmayınca isyan etmek kadar anlamsız bir şey olamaz.

Sözleşmeyi okumadan yorum yapanlara bu son cevabım, bunun dışında ekleyeceğim bir şey yok.

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sozlesmedeki madde acik ve net kural ihlali ban normal, uyari yapmasi da gerekmiyor ayrica... google atmadan once uyariyor mu ki ? birakin bole bir turk firmasi satis ortakligi sistemi yapmis onu da ilk gunden bezdirmeyelim degerlendirmeye calisalim derim ... saygılar

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
BeetLe' Alıntı:
sozlesmedeki madde acik ve net kural ihlali ban normal, uyari yapmasi da gerekmiyor ayrica... google atmadan once uyariyor mu ki ? birakin bole bir turk firmasi satis ortakligi sistemi yapmis onu da ilk gunden bezdirmeyelim degerlendirmeye calisalim derim ... saygılar

google hile yapınca sebebsişz atıyor..

kural ihlali oldugunda uyarı alıyorsun..

ve her konuda googleyi örnek göstermeyin arasında cok fark var..

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

artık konuyuda uzatmaya gerek kalmadıgını düşünüyorum ben bana yapılanı söyledim ister benei dogru bulsunlar ister yanalış. burada fikrimi söyledim..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
fikrini söyledin ama büyük bir hiddet ile suçladın alakalı siteyi/firmayı veya neyse. yanlış olan bu. Bu tepkiler bu yüzden sana/ve bu konuya.Yani özel başlık açıp fikir beyan etmenin yanında " karalama " gibi olmuş.
yoksa diğer türlü, ortada zaten problem yok. kural ihlali yapılmış ve hesap iptali olmuş. gayet normal buraya kadar.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yayıncı siteler, kurallara uymak ve yerine getirmekle hükümlüdür.
Kuralları yorumlamak, eleştirecekseniz, çok basit bir çözümü var.
Bu sisteme üye olmazsınız.
Çocukca davranışlar, art niyetler, ve komik..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
favorites' Alıntı:
fikrini söyledin ama büyük bir hiddet ile suçladın alakalı siteyi/firmayı veya neyse. yanlış olan bu. Bu tepkiler bu yüzden sana/ve bu konuya.Yani özel başlık açıp fikir beyan etmenin yanında " karalama " gibi olmuş.
yoksa diğer türlü, ortada zaten problem yok. kural ihlali yapılmış ve hesap iptali olmuş. gayet normal buraya kadar.

kimseyi karaladıgım yok yapılan basit bir kural ihlalini sanki büyük hile yapmışım gibi gösterilip atılmam..

ben konunun kapanmasını bana tepki veren oldu diye degil. artık bu konuda konuşmak istemediğim için.. bur forumda herkes eleştirebilride övebilirde özgürdür.

konuyu yuvarlayıp yuvarlayım konuyu tartışmaya götürmek isteyenelr var o yüzden konuyu kapatmak istedim..

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bizde genelde şöyle bi sorun var. kendi kendimize karar verip bişeyler yapıyoruz. önce karar verip sonra sponsora sorup ondan sonra uygulamak lazım bu her ne olursa olsun. yoksa sana mantıklı gelen onlara da mantıklı gelemeyebiliyo bazen.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5