Xbox 360, 2012'de Türkiye'de resmi olarak satılacak!

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Katılım
12 Aralık 2011
Mesajlar
1,054
Reaction score
1
Konum
Sakarya
Evet doğru duydunuz, artık Xbox resmen resmileşiyor.

Bugün HaberTürk gazetesinin internet sitesinde yayımlanan bir habere göre Xbox 360, önümüzdeki seneden itibaren Türkiye'de resmi olarak satışa sunulacak. Bu zamana kadar ya kaçak (spot) olarak gelen ya da farklı aracı firmaların getirdiği konsol olan Xbox 360 artık Türkiye'de resmileşiyor.
1.jpg


Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen'in yaptığı açıklamalaya göre, bu derece kısıtlı bir yolu olmasına rağmen Türkiye'de yüzde 5 pazar payına sahip olan Xbox 360 artık Microsoft Türkiye tarafından satılacak. Xbox'ın 2012'de Türkiye pazarına girmesi için çalıştıklarını açıklayan Özmen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün ABD temaslarının Seattle ayağına da eşlik etti. Özmen konu hakkında konuşurken Xbox'ın Türkiye pazarında kendileri tarafından satışa sunulmadığı halde aracılar yoluyla bulunduğuna değinip “Bu yollarla gelen cihazların pazarda yüzde 5 pay aldığını tespit ettik” dedi. Xbox'ın neden Microsoft tarafından resmi olarak satışa sunulmadığına da açıklık getiren Özmen, Türkiye'de sıkça görülen sistem kırmanın bunun başlıca sebebi olduğunu belirtti:

“Ancak bugün Xbox'ın sosyal network özellikleri ön plana çıktı. Artık aleti kırsanız da network’de kullanamıyorsunuz. O yüzden Xbox'ı 2012'de satışa sunmayı planlıyoruz” dedi.

Bütün Xbox oyuncularına şimdiden hayırlı olsun.

Merlin'in Kazanı
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst