XenForo Kurulum Anlatımı

Perspektif

0
İyinet Üyesi
Katılım
12 Ocak 2011
Mesajlar
74
Reaction score
2
Konum
İst
Merhaba Arkadaşlar

XenForo,geçtiğimiz yıl ekim ayında beta1 sürümünü çıkararak kullanıcılara merhaba dedi.XenForo'yu yakından takip edenler, script'in eski vbulletin coderlerinden Kier ve Mike'ın elinden çıktığını biliyordur.Henüz Beta sürüm olmasına rağmen şık arayüzü,facebook-twitter benzeri özellikleri,hızlı ve rahat kullanımı,sunucu kaynaklarını daha az tüketmesi ve geliştiricilerin ard arda çıkardığı eklenti,stil,grafik çeşitleriyle kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi ve yaklaşık 6 ay gibi kısa bir sürede beklenen stabil sürümü çıkardı.Umarız XenForo stabil sürümün çıkmasının ardından yurtdışında ses getirdiği kadar Türkiye'de de hak ettiği ilgiyi görür.
İlk olarak sizlere XenForo kurulumundan bahsetmek istiyorum.Oldukça basit bir kurulumu var.

XenForo.com
'dan satın aldığınız paketi rar dosyasından çıkarın ve upload klasöründeki dosyaları ftp ana dizine atın.Data ve internal_data klasörlerinin chmod izinlerini 777 olarak ayarların.Şayet klasörler yoksa kendiniz oluşturun.Adres çubuğunuz siteadiniz.com/install/index.php?install/ şeklinde olmalıdır daha sonra resimlerde görüldüğü üzere sırasıyla yönergeleri takip edin...

1.png2.png3.png4.png5.png6.png


Bu anlatım Xen-TR tarafından forum.iyinet'e özel olarakhazırlamıştır.
 

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Şubat 2011
Mesajlar
316
Reaction score
4
Konum
İstanbul
XenForo iyi hoş Bol js'li ve Ajaxli eğer forum kursaydım XenForo kullanırdım

anlatım için teşekkürler.
 

samanpan

0
İyinet Üyesi
Katılım
15 Şubat 2011
Mesajlar
1,457
Reaction score
48
Konum
Ankara
vbulletinden çok daha iyi bir seçim olur kullanıcılar için...
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst