İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

xp kurarken

F

Ferit

Misafir
Merhaba arkadaşlar;
Windows Xp Pro. yu yüklerken bir sorun ile karşılaşıyorum.XP yi cd den
boot ediyorum.Cd den önyükleme için bir tuşa basın diyo.basıyorum tuşa.
işlem yapmaya başlıyor.hani o mavi ekran çıkıyor ve işlem yapıyor.
SCS RAID suruculeri falan filan yazıyor işte.herneyse.mavi ekranda
işlemleri tamamlıyor ve pc tam kendini yeniden başlatıcakken siyah ekran
çıkıyor ve yukarda imleç yanıp sönüyor.öyle kalıyor pc.yeniden başlatıp
kuruluma dönmüyor yani.Hani sözleşmeyi kabul ediyorsanız f8 e basın diye
bir bölüm geliyor ya o bölüm gelmiyor işte.siyah ekranda kalıyor.
Yüzlerce kere xp kurdum hiç böyle bi sorunla karşılaşmadım.Sizce sorun
ne olabilir???

Z

zeynelkoc

Misafir
cd de sorun olabilir
başka bi cd ile yüklemeyi dene
olmazsa win98 kur sonra xp ye yükselt olarak yükle

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
genelde cd den oluyor sorunlar. ben de çok yaşadım. 2 tane farklı CD bulundurmanı tavsiye ederim winxp için

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boot sirasinda basamaklar sunlardir.

cdyi tanir donanimini inceler(sabitdisk saglam mi fln) sonra anlasma gelir nereye kuriim der dosya kopyalanmaya baslar (butun problemler burda yasanir kopyalamaz fln) sonra yuklenir ve hazir hale gelir.

senin probun sebebi cd den olablir.baska bi cdyle dene veya cok az bi ihtimal ama donanimlarindan biri prob cıkartio olabilir.

F

Ferit

Misafir
sorun cd de deil.farklı birkaç cd ile denemiştim zaten.hdd de bad sector olabileceğinden şüpheleniyorum.

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger oyle birsey olursa bu hatayi direk inspecting your hardware configration (donanım aygıtlarınız inceleniyor) sirasinda yani ilk ekranda werir mavi lisans ekranina gecemzsin. sen bence yine de msdos a girip bi scandisk yap zarari olmaz. bad sector bulursa scandisk buralari isaretler sorunsuz bir sekilde kurulum yapabilirsin.

F

Ferit

Misafir
zaten ilk mavi ekranda verir hatayı biliyorum onu da yukarda da deim donanımları incelerken verio.bütün donanımları deiştirdim yine aynı sorun.scandisk önceden yapmıştım zaten.bad sector yok diskte.ondan şüpheleniyodum ama o da yok.bende bi partitionu hiden yaptım öyle kurdum.şimdi de ekrana görüntü gelmiyor.ekran kartını başka pc ye takınca çalışıyor yani ekran kartnda sorun yok.acaba pc nin agp sinde mi bi sorun var.sizce neden görüntü gelmeyebilir.bazen xp 15 inc monitörlerde sorun çıkartıyo eski tiplerde ama önceden görüntü geliyordu.şimdi neden gelmiyor onu anlamadım.

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anakartında da problem olma sansi war. bence harddiskini gotur baska bi makinede xp yuklet sonra tak makinene bakalım calısacak mı.

G

genghiskhan

Misafir
Benim de başıma gelmişti bi kere herzaman aygıtların incelenmesi sırasında hata vermiyo benim kurulumumda da hata vermemişti ama ben kuramamıştım meğer problem fly tv kartından kaynaklanıyomuş. bence sen makina üzerinde bu tür fazladan takkullan parça varsa onları çıkar bir de öyle yeniden kurmayı dene "Bad sector" yüzünden böyle bir hata vericeğini sanmıyorum makinanın sorun bad sector le alakalı bir şey olsa makina açılıp kapandıktan sonra hata verir tahminimce neyse kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi